5 wskazówek jak się malować by wyglądać młodziej

Jeśli chcemy, aby twarz długo wyglądała młodo, wystarczy o nią tylko odpowiednio zadbać i zastosować odmładzający makijaż. Tutaj dowiesz się jakich zasad warto się trzymać i na co zwrócić szczególną uwagę. 

Nawilżanie i ciepłe kolory to podstawa

To że odpowiednie nawilżenie skóry jest bardzo ważne wiemy nie od dziś. Warto o tym ciągle przypominać, ponieważ rzeczywiście jest to podstawa. Odmładzające makijaże, są wykonane w ciepłych odcieniach. Jeśli chcemy dobrać odpowiedni kolor podkładu powinniśmy wziąć lusterko i zrobić to w świetle dziennym, na zewnątrz. Ponieważ w drogeriach mamy światło sztuczne i ono zakłamuje rzeczywisty odcień podkładu, czy pudru.

Moc młodzieńczego rumieńca 

W odmładzającym makijażu nie może zabraknąć różu do policzków. Dzięki niemu podkreślimy wyraz swojej twarzy. Tylko musimy pamiętać, aby nie użyć go zbyt dużo. We wszystkim musimy umieć zachować umiar.

młodość

Młodszy wygląd oczu

Cień do powiek powinien być taki, aby nic nie zbierało się w miejscu zmarszczek. Ważne jest to, aby cień nie był zbyt sypki.

Zadbaj o brwi 

Podkreślając ich kształt użyj kredki w odcieniu trochę jaśniejszym, niż odcień włosów. Pamiętaj o tym, by nie pociągnąć łuku zbyt wysoko.

Wyraziste i pełne usta

To również atut młodości. Na rynku mamy takie szminki, że z łatwością możemy taki efekt osiągnąć. Tylko największy problem jest w dobraniu odpowiedniego odcienia.