Back to school, czyli jak się malować do szkoły krok po kroku

Wiadomo, że do szkoły się malować nie wolno, jednak kiedy jesteśmy już w liceum, bądź na studiach, możemy pozwolić sobie na delikatny make-up. Jak więc malować się do szkoły, aby ukryć niedoskonałości? Jak podkreślić swoje atuty makijażem?

Co będzie potrzebne do wykonania makijażu?

  • krem nawilżający
  • podkład/krem bb
  • korektor
  • beżowy/cielisty cień
  • brązowy cień
  • puder
  • korektor
  • tusz

Wiele dziewczyn myśli, że skoro mają trądzik nawilżenie nie jest im potrzebne. Jest to mylne rozumowanie, cera z problemami także potrzebuje nawilżenia. Nie ma jednego kremu, który sprawdzi się dla wszystkich, każda z nas musi znaleźć go metodą prób i błędów.

makijaż do szkołyźródło: freementions.com

Jak malować się do szkoły krok po kroku?

Krok 1 podstawowym krokiem jest oczyszczona i nawilżona cera, w sklepach możemy dostać kremy, które nie dość, że nawilżą naszą cerę, zadziałają jak baza pod podkład

Krok 2 Nakładamy podkład, nie powinien być on za ciężki, najlepiej, zamiast odkładu powinniście się zaopatrzyć w krem bb i dobrze kryjący korektor.

Krok 3 Nakładamy puder, większości z nas w tym wieku szybko przetłuszcza się strefa T dlatego powinnyśmy, najwięcej pudru właśnie w tej strefie nałożyć.

Krok 4 Nakładamy bazę pod cienie bądź wykorzystujemy do tego celu korektor. Aby makijaż nie był zbytnio widoczny, powinnyśmy wybrać stonowane kolory. Do podkreślenia oka idealnie nada się cień zbliżony do koloru naszej cery i drugi nieco ciemniejszy. Jasny cień rozprowadzamy po całej powiece, a w załamaniu powieki nakładamy i blendujemy ciemniejszy cień.

Krok 5 Tuszujemy rzęsy.

makijaż szkoła

źródło: newsfeed.time.com

Jest to najbardziej minimalistyczny make-up, który nie będzie widoczny, a zakryje wszystkie nasze mankamenty. Jeżeli jesteśmy bardziej doświadczone, możemy pomalować także brwi cieniem, którym uzupełnimy luki w brwiach. Możemy także lekko podkreślić nasze kości policzkowe. Jednak, kiedy chodzimy do szkoły powinnyśmy unikać rzucających się w oczy makijaży, dlatego najlepiej jest jedynie ukryć denerwujący nas trądzik bądź przetłuszczającą się cerę.

Ten artykuł nie ma na celu nikogo namawiać do makijażu, jednak w tym wieku każda z nas zmaga się z niedoskonałościami  i potrzebuje je ukryć, pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać z make-upem do szkoły.