Co wybrać: makijaż ślubny samemu czy u kosmetyczki?

W dzień swojego ślubu każda Panna Młoda chce wyglądać pięknie, być tą najważniejszą. To jej dobre samopoczucie i wygląd są w tych chwilach najważniejsze. Dlatego, aby tak, było to już od kilku miesięcy, zastanawia się jaką fryzurę powinna mieć, gdzie się udać do fryzjera? Tak samo jest z makijażem ślubnym, zastanawia się, czy powinna, wykonać go sama, czy, iść do kosmetyczki? Aby odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule, postanowiłam napisać, w jakich przypadkach, wykonanie makijażu ślubnego samemu przez Pannę Młodą to dobry pomysł.

Otóż decyzja dotycząca samodzielnego malowania twarzy przez Pannę Młodą, czyli wykonanie makijażu ślubnego, powinna być spowodowana kilkoma czynnikami. Po pierwsze powinna ona lubić robić makijaż, powinno sprawiać jej to przyjemność, również od samego początku powinna mieć do tego dryg i cierpliwość. Musi czuć się bardzo pewnie w operowaniu pędzlem. Jeśli rzeczywiście tak, jest to nic nie, stoi na przeszkodzie, żeby ona sama, stworzyła eleganckie dzieło sztuki na swojej twarzy w dniu swojego ślubu.

Jeżeli jest minimalistką w kwestii malowania twarzy i nie chce, wyglądać sztucznie i czuć się nieswojo w trakcie tej ważnej uroczystości to, sama też, powinna wykonać makijaż ślubny. W takiej sytuacji absolutnie nie ma żadnego powodu wynajmować osobę z zewnątrz do stworzenia makijażu ślubnego. To ona samodzielnie decyduje o swoim wyglądzie! Dlatego, jeśli na co dzień, prezentuje się światu całkowicie sauté, bądź tylko z wytuszowanymi rzęsami. To dlaczego w dniu ślubu ma się zmieniać? Wcale nie musi tak być! Tak naprawdę to jej dzień i może, robić co chce.

To właśnie w naturalnej wersji siebie, bez żadnej sztuczności i przebrania będzie bardziej zrelaksowana i pewna siebie. Z wykonania makijażu ślubnego przez kosmetyczkę może też zrezygnować, jeśli, nie jest zadowolona z makijaży próbnych, które proponuje jej kosmetyczka. Najczęściej na taki makijaż próbny umawia się dwa, trzy razy, a czasem i więcej. I tak zazwyczaj mimo jej licznych podpowiedzi, sugestii, efekt wcale nie jest satysfakcjonujący. Tak się niestety czasem zdarza, dlatego większość panien młodych dobrze, czuje się w samodzielnie, wykonanym makijażu. Jest tak, gdyż inna osoba nie zna tak dobrze jej twarzy, nie wie też, jak zachowuje się cera po kilku lub kilkunastu godzinach od pomalowania, i w jaki sposób, powinna podejść do kwestii nakładania kosmetyków.

Z tego też względu, zamiast niepotrzebnie stresować się, coraz więcej dziewczyn decyduje się samemu stworzyć na buzi makijaż ślubny, który odda jej osobowość i jest częścią jej.