Co znajduje się w szmince?

Szminka to kosmetyk do ust, którą na pewno ma każda z nas chociaż jedną. Zazwyczaj ma ona formę sztyftu ze składników tłuszczowych o dość twardej konsystencji Zawiera też takie składniki, które umożliwiają łatwe rozprowadzenie na ustach, a jednocześnie nadają takiej szmince trwałość i dużą przyczepność do skóry. Przecież szminka absolutnie nie może spływać i jak najbardziej musi utrzymać się na ustach jak najdłużej. Zatem, co znajduje się w szmince, skoro ma takie właściwości? Czy te składniki są dla nas szkodliwe?

Co znajduje się w szmince?

Nie wiem, czy każda z nas zdaje sobie sprawę, że podobno w ciągu całego naszego życia zjadamy około 2 – 3 kg szminki. Z całą pewnością byłybyśmy ostrożne, gdybyśmy wiedziały, co kryje się w używanych na co dzień przez nas szminkach.

I tak prócz kombinacji olejków i wosków, szminki zawierają wiele szkodliwych pierwiastków. Pośród nich najbardziej niebezpieczny jest ołów. Jest to toksyczny dla ludzkiego organizmu metal ciężki, który odkłada się w narządach, powodując bardzo poważne choroby i uszkodzenia.

Otóż najnowsze testy takich najpopularniejszych szminek wykazały, iż aż w 12 z 55 przebadanych szminek znajdują się śladowe ilości toksycznego ołowiu. Otóż najwięcej mają go szminki błyszczące, perłowe.
Ponadto przeciętna szminka to połączenie składników zdecydowanie nie nadających się do spożycia, takich jak: methylparaben, propylparaben, syntetyczna witamina A i tocopherol acetate, który jest substancją „umiarkowanie szkodliwą”. To, czego w szminkach nie musimy się bać, to barwniki. Większość z nich jest bezpieczna lub uważana za substancje o „niskiej szkodliwości”.

Jaką szminkę wybrać?

Najlepiej wybierać szminki antyalergiczne, ponieważ one zawierają najmniej szkodliwych substancji. Dobrym rozwiązaniem są również szminki ekologiczne, które zawierają naturalne oleje i pigmenty. Jeśli chodzi o rozwiązanie, które na długo podkreśli piękny koloryt i naturalny kształt ust, to warto zastanowić się nad makijażem permanentnym. Makijaż permanentny ust jest wykonywany przy pomocy naturalnych pigmentów nie zawierających substancji, które mogłyby wywołać alergię. Co więcej, barwniki są wprowadzane podwarstwę naskórka, dzięki czemu jest to makijaż trwały, który zawsze wygląda świetnie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o makijażu permanentnym ust, to zapraszam do biotekpolska.pl Tutaj dowiecie się dokładnie na czym ten makijaż polega i jak o niego dbać.