Makijażu oczu – najczęstsze błędy

Mówią, że oczy są zwierciadłem duszy. Z tego powodu powinnyśmy o nie szczególnie zadbać. Musza zwracać uwagę, powinny wręcz hipnotyzować. Makijaż oczu powinien być umiejętnie wykonany. Może warto wspomnieć jakich błędów powinnyśmy unikać.

Każda z nas stara się wykonać perfekcyjny makijaż. Niestety zajmuje on sporo czasu, czasami bardzo się spieszymy i zapominamy  o podstawowych zasadach. Zastanówmy się jakie błędy są często popełniane przez kobiety.

Po pierwsze: Nałożenie bazy

Zabierając się za wykonanie makijażu oczu powinnyśmy zacząć od nałożenia na powieki bazy. Ona utrwali wszystkie kolejne warstwy cieni czy kredek nakładanych na powieki oraz wydobędzie głębię koloru.

Po drugie: Odpowiedni kolor cieni

Duża ilość kobiet nieumiejętnie dobiera kolor cieni do koloru swoich oczu. W artykule Odpowiedni cień do koloru oczu, są przedstawione prawidłowe propozycje. Duża ilość kobiet stosuje cienie tylko i wyłącznie w barwach swoich tęczówek, co jest błędem, ponieważ nie wydobędą w ten sposób głębi koloru tęczówki.

Po trzecie: Dobór barwy korektora

Nieodpowiedni odcień zastosowanego korektora, spowoduje, że będziemy miały sińce pod oczami. Najbardziej odpowiednie będą te, które zawierają w swoim składzie różowe pigmenty.

Po czwarte: Odpowiednie rozjaśnienie

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami głęboko osadzonych oczu powinnyśmy rozświetlić powiekę pod początkiem łuku brwiowego. Wtedy optycznie wydobędziemy oczy z ciemniejszego kącika.

oko2

Po piąte: Odpowiedni tusz

Robiąc makijaż oczu nie możemy zapomnieć o pomalowaniu rzęs. Dla mnie jest to ukoronowanie makijażu. Należy wybrać taki tusz aby zbyt szybko się nie wykruszał i jego cząsteczki nie odrywały się od rzęs psując nam całokształt makijażu. Należy pamiętać o tym by nie nakładać zbyt grubej warstwy tuszu.

Po szóste: Brwi

Często zdarza się że przesadzamy z ich regulowaniem i wyglądają bardzo nieestetycznie, nienaturalnie. Należy również pamiętać o tym by malując brwi nie przesadzać z intensywnością namalowanej kreski.

Największym błędem jest zasypianie w makijażu. Przez takie działanie skóra szybciej się starzeje i osłabiają się rzęsy.

Pamiętajmy o tym by wszystko wykonywać dokładnie od początku do końca.