Jak dbać o skórę trądzikową latem?

Lato dla skóry trądzikowej jest bardzo trudną porą roku. Nasłonecznienie twarzy skóry prowadzi do tworzenia się grudek i krostek. Jak wiadomo, póki gruczoły będą pracować, to nasza cera będzie miała tendencję do rogowacenia. Jak więc dbać o skórę trądzikową latem?

Jeżeli naszej skórze nic nie pomoga ani zabiegi typu mikrodermabrazja, czy też specjalistyczne leki. Warto zbadać poziom hormonów, ponieważ to właśnie one mogą powodować nadmierne powstawanie zmian trądzikowych. Jeżeli jednak są zabiegi, które wykonywane regularnie pomagają nam to nie możemy wykonywać ich latem. Jeżeli jednak chcemy jakiś zabieg kosmetyczny wykonać latem, to powinniśmy zdecydować się na zastosowanie kwasu migdałowego, a inne peeling powinniśmy przełożyć raczej na zimę.

źródło: pixabay.com

Jak wiadomo światło niebieskie, działa antyseptycznie co z kolei hamuje rozwój bakterii. Chcąc wykonać zabieg fotodynamiczny lampą LED, możemy zrobić to przez cały rok. Nawet latem do pielęgnacji naszej cery możemy korzystać z kremów z kwasem migdałowym i azelainowym, który przeznaczone są do skóry trądzikowej.

Krem azelainowy – hamuje aktywność gruczołów łojowych oraz ma działanie bakteriostatyczne.

Osoby, które mają problemy z trądzikiem, powinny unikać kremów, które będą je zapychać tzw. komodogennych, Latem oraz każdą inną porą roku powinniśmy stosować maseczki, które w skaldzie mają glinkę, mają one działanie matujące i ściągające. Co do makijażu, to w przypadku skóry, która ma problemy z trądzikiem, nie powinniśmy go wykonywać. Jak wiadomo, fluidy lubią zapychać, a przy cerze trądzikowej nie jest to wskazywane, zamiast tego powinnyśmy poszukać kremów barwionych, które działają antyseptycznie i ochronnie. Zazwyczaj są one sprzedawane w jednym kolorze, najwyżej dwóch.