Dla kogo polecany jest makijaż permanentny ust?

Za pomocą odpowiednio wykonanego makijażu permanentnego możemy delikatnie powiększyć usta oraz poprawić ich asymetrię i odświeżyć kolor.

Makijaż permanentny ust pozwala skorygować kształt ust, a także poprawić ich asymetrię, gdy np. górna warga jest większa od dolnej bądź powiększyć je nieco bez użycia kwasu hialuronowego.

Tym sposobem można także poszerzyć bądź zwęzić linię uśmiechu, a także unieść kąciki ust, które często wraz z wiekiem opadają. Makijaż permanentny pozwala także podkreślić kontur ust, czy też odświeżyć i wzmocnić naturalny pigment. Kolor pigmentu zawsze dobierany jest indywidualnie, linergistka po wywiadzie, w którym m.in. zapyta o wszystkie możliwie przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego, dobierze także odpowiedni pigment.

Przed zabiegiem makijażu permanentnego linergistka wykonuje rysunek wstępny, który będzie odzwierciedlał efekt, jaki będziemy mogli zobaczyć po wygojeniu skóry. Pozwala to zobaczyć nam, jak taki makijaż będzie prezentował się w rzeczywistości i czy danym kolor na pewno nam pasuje. Ważne jednak aby pamiętać, że przez kilka pierwszych dni po zabiegu, makijaż będzie się drastycznie różnił, od tego, co widzieliśmy, podczas rysunku wstępnego. Jednak po około 7 dniach wszystko powinno wyglądać o wiele lepiej. Dla kogo polecany jest makijaż permanentny dowiecie się na zaprzyjaźnionym blogu kurs-makijazu.pl.

makijaż permanentny ust

źródło: pixabay.com

Jak długo trwa zabieg ?

Zabieg makijażu permanentnego ust trwa około 2 godziny. To, w jakim stopniu zabieg będzie dla nas bolesny, zależy przede wszystkim od naszego progu bólu. Pigment wprowadzany jest specjalną igłą do przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Usta są bardzo delikatne, dlatego też ten zabieg może być bardzo bolesny,  nie martwcie się jednak, bo zabieg wykonywany jest po nałożeniu kremu znieczulającego, a nawet po znieczuleniu stomatologicznym.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Od razu po zabiegu, usta są podrażnione i opuchnięte, jest to normalna reakcja i nie musimy się obawiać. Te objawy znikają jednak już po jednym dniu i jeżeli nie przeszkadza wam intensywne zabarwienie ust, to możemy iść normalnie do pracy. Po 2-3 dniach naskórek zacznie się złuszczać i będzie to już kolejny krok, który musimy przejść, by cieszyć się pięknymi ustami. W tym okresie bardzo ważne jest, by zadbać o odpowiednie nawilżenie ust – specjalnym kremem, który dostaniemy w gabinecie oraz by nie skubać ani nie rozdrapywać strupków, ponieważ może to doprowadzić do przeróżnych powikłań.

By efekt był dla nas zadowalający, musimy wiedzieć, że przez pierwsze dni po zabiegu nie możemy się opalać ani korzystać z basenu, czy też sauny. Po 6 tygodniach wracamy do salonu na korektę, która jest wliczona w cenę zabiegu.