Domowe maseczki na niedoskonałości

Mało kto ma idealną cerę bez żadnej skazy. Bardzo trudno trafić na osobę, która miałaby idealną cerę. Na szczęście matka natura idzie nam z pomocą. Na małe niedoskonałości możemy stosować różne domowe maseczki oczyszczające, które kosztują bardzo niewiele. Oczywiście przez zastosowaniem którejkolwiek maseczki, musimy być pewne, że żaden składnik nas nie uczula. Koniecznie trzeba to sprawdzić by nie mieć niepotrzebnych przykrości.

Domowe maseczki na niedoskonałości

jajo

Jajko

Bardzo prosta maseczka, białko ubijamy na sztywną pianę i nakładamy na twarz. Spłukujemy po 20 minutach. Następnie nakładamy krem nawilżający. Ta maseczka nie jest wskazana dla osób z suchą skórą.

Domowe maseczki na niedoskonałości

Ogórek

Bardzo dobrze sprawdza się w oczyszczaniu skóry. Daje ukojenie i wybiela niedoskonałości. Wystarczy umytego ogórka pokroić w plastry i nałożyć na twarz. Po dwudziestu minutach należy zdjąć plasterki i umyć twarz wodą. Najlepiej sprawdza się u osób z tłustą cerą.

marchew

Marchew

Jest to warzywo, bogate w witaminy A, B oraz cenne minerały. Taka maseczka ma właściwości przede wszystkim ujędrniające. Uwaga! Tej maseczki nie wolno często stosować, ponieważ wysusza skórę. Wykonanie tej maseczki jest bardzo proste, wystarczy zetrzeć marchewkę i nałożyć ją na twarz. Po dwudziestu minutach spłukujemy i nakładamy krem nawilżający.

jabłko

Jabłka

Nie od dziś wiemy, że jabłko zawiera wiele korzystnych substancji odżywczych. Maseczka zrobiona ze starego jabłka zmieszanego z łyżką miodu świetnie redukuje wszelkie niedoskonałości młodej skóry. Po 10 minutach należy zmyć maseczkę i nałożyć krem nawilżający.

truskawa

Truskawki

Maseczka z tych owoców również działa oczyszczająco. Rozgniatamy kilka truskawek, następnie dodajemy troszeczkę śmietany. A mianowicie tyle by uzyskać jednolitą masę, którą nakładamy na skórę twarzy omijając okolice oczu i ust. Po upłynięciu piętnastu minut zmywamy maseczkę letnią wodą.

Decydując się na maseczkę pamiętajmy o upewnieniu się czy nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników. Ważne jest dobranie odpowiedniej maseczki do typu naszej skóry. Zmywając maseczkę powinniśmy zawsze robić to przy pomocy letniej wody.