Jak powinno być oświetlone lustro do makijażu?

Powiedzmy sobie szczerze lustro to przede wszystkim podstawa dobrze wykonanego makijażu. Dlatego też musimy koniecznie, wiedzieć, jak powinno być oświetlone takie lustro do makijażu? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na to pytanie, pisząc kilka przydatnych wskazówek na oświetlenie lustra do makijażu.

Oczywiste jest, że takie lustro w łazience, ma nam znacznie ułatwić pielęgnację i upiększanie naszej twarzy. To po prostu oznacza, iż jego zadaniem jest ułatwienie nam wykonania pięknego makijażu. Ale nie tylko! Do czego jeszcze jest nam potrzebne dobrze oświetlone lustro? Do regulacji brwi, do układania włosów, do demakijażu twarzy itp. Dlatego też takie lustro w łazience powinno być oświetlone w taki sposób, żebyśmy doskonale widziały w nim swoje własne odbicie, bez żadnych cieni powstających na twarzy. W jaki sposób? Niestety w takiej sytuacji większość osób nie wie, jakimi zasadami należy kierować się, wybierając oświetlenie lustra do makijażu.

oświetlenie lustra do makijażu

Źródło: pixabay.com

Tak więc takie prawidłowe oświetlenie lustra do makijażu, np., w łazience ma bardzo ważne znaczenie, szczególnie wtedy, kiedy nasza łazienka pozbawiona jest okien i naszym jedynym źródłem światła jest w niej oświetlenie sztuczne, które bardzo często jest niewystarczające, jeśli chodzi o doświetlenie lustra. Z tego też względu wybierając oświetlenie lustra do makijażu, które jest w naszej łazience, zadbajmy przede wszystkim o to, by światło padało na twarz osoby, która przegląda się w nim, najlepiej równomiernie, nie zmieniając naturalnego kolorytu skóry. I tak w dzisiejszych czasach w sklepach do wyboru mamy, na przykład oprawy LED, które możemy zamontować po obu stronach lustra, albo kilka mniejszych ponad nim. Możemy zdecydować się również na oświetlenie halogenowe w suficie podwieszanym, które jest tak ulokowane, żeby światło padało wprost na twarz osoby stojącej przed lustrem. Oczywiście bardzo ważna jest także barwa światła, jaką będą dawały żarówki. Dlatego, mając to na uwadze, koniecznie, pamiętajmy o tym, aby wybierać oświetlenie łazienkowe najbliższe światłu dziennemu. Zapewniają je m.in., żarówki LED lub profile LED z ciepłą barwą światła. Mają one wyraźną, ciepłą barwę promieniowania. Dzięki temu zyskujemy pewność, że np., wykonany makijaż będzie wyglądał naturalnie również w świetle dziennym.