Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

Niektóre przebarwienia, które pojawiają się na naszej twarzy, mogą sprawiać, że czujemy się nie pewnie i chcemy jak najszybciej się ich pozbyć, Mamy dla was kilka porad, które pozwolą Wam się pozbyć przebarwień.

Przebarwienia są nagromadzonym miejscowo barwnikiem skóry. Pojawiają się, kiedy wytwarzające go komórki nie funkcjonują jak powinny.

Przyczynami powstawania takich zmian skórnych są:

  • Szkodliwe działanie słońca
  • Zażywanie leków hormonalnych i uwrażliwiających na światło
  • Opalanie blizn po trądziku

Jak pozbyć się przebarwień?

Czasami usuwanie przebarwień nawet drogimi kosmetykami nie działa tak, jakbyśmy chcieli, z pomocą przychodzą różne zabiegi w salonach kosmetycznych, czy u lekarza.

Zabieg rozjaśniający u kosmetyczki – jest to peeling, maska wybielająca i nawilżająca. Peeling polega na złuszczaniu powierzchniowym, efekt będzie widoczny dopiero po serii kilku zabiegów. Niestety zabieg ten nie jest zawsze skuteczny szczególnie w przypadku bardzo ciemnych i rozległych przebarwień.

Ciekawostka! Niektóre przebarwienia spowodowane są nieprawidłowym funkcjonowaniem organizmu, dlatego przed wizytą u kosmetyczki warto udać się do lekarza, który znajdzie przyczyny powstawania przebarwień.

Kosmetyki wybielające przebarwienia – takie kosmetyki możemy znaleźć w drogeriach oraz aptekach. Preparaty wybielające zawierają:

  • Kwas azelainowy
  • Kwas witaminy A
  • Kwasy owocowe

Jeżeli wolisz jednak kosmetyki naturalne, zwróć uwagę na te, które zawierają wyciągi roślinne: z ogórka, pietruszki, cytryny, porzeczki i mącznicy lekarskiej.

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy

źródło: pixabay.com

Usuwanie za pomocą technologii E-Light – działa ona selektywnie na miejsca problemowe, przy czym nie niszczy zdrowej skóry. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fali jest absorbowana przez melaninę, podgrzewa komórki, które zawierają niechciany barwnik i powodują ich zniszczenia.

Mikropigmentacja medyczna – jest to zabieg, który polecany jest osobą, które borykają się z problemem asymetrii twarzy lub części ciała, utraty owłosienia (w wyniku łysienia plackowatego), defektów skórnych w postaci blizn, czy przebarwień. Mikropigmentacja to zabieg związany z makijażem permanentnym, w odpowiednią warstwę skóry zostaje wprowadzony odpowiedni barwnik (dobrany do koloru naszej skóry).

Warto wspomnieć, że sposobów na usuwanie przebarwień jest o wiele więcej np. plam po trądzikowych, możemy pozbyć się za pomocą zabiegu mikrodermabrazji, możemy wykonać go w salonie bądź w domu, więcej o zabiegu dowiecie się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *