Jak zostać makijażystką?

Makijaże to Twoja pasja? Zastanów się nad zawodem makijażystki. Dzięki tej pracy możesz robić to co kochasz i na tym zarabiać. Jednak aby zostać profesjonalną makijażystką, należy odbyć kilka ważnych kursów. Sprawdź, czy ten zawód jest dla Ciebie.

Kim jest makijażystka?

To osoba, która tylko i wyłącznie wykonuje makijaże na różne okazje, typu: bankiety, wesela, bale, pokazy mody, spotkania biznesowe, sesje zdjęciowe itp.. Często zawód ten jest mylony z wizażystką, ale ta osoba odpowiada za makijaż, fryzurę i ubiór swoich klientów. Natomiast kosmetyczka również jest często kojarzona z makijażystką. Jednak kosmetyczka oprócz makijażu wykonuje różne zabiegi pielęgnacyjne cery.

Profil makijażystki

Osoba, która chce zostać makijażystką musi lubić ludzi, umieć z nimi rozmawiać, aby dowiedzieć się czego oczekują od makijażu. Oczywiście podstawową sprawą jest zamiłowanie do robienia makijaży i posiadanie w sobie talentu do wydobywania indywidualnego piękna. Bardzo ważne jest, aby osoba ta miała wyczucie estetyki, odpowiedniego doboru kolorów do ubioru i urody danej osoby.

makijaż

Źródło: pixabay.com

Droga do zostania profesjonalną makijażystką

Wybierając tę drogę kariery powinniśmy zapisać się do wybranej szkoły makijażu, wizażu i stylistyki. Na szkoleniach zdobędziemy konkretną wiedzę, a także nabędziemy praktyczne umiejętności. Po przebytym kursie, powinniśmy odbyć praktyki w salonie makijażu, gdzie będziemy mogli poznawać tajniki zawodu oraz współpracy z klientem.

Zarobki

Wykonywanie makijażu to sztuka, zarobki zależą od formy zatrudnienia i naszego talentu. Wiadomo, im więcej klientów, tym większy zysk. Makijażystka musi stale inwestować w nowe kursy. Jeżeli dojdzie już do bardzo dużej wprawy w zwykłym makijażu, może zainteresować się makijażem permanentnym. Linergistki zarabiają więcej, niż zwykłe makijażystki. Warto dowiedzieć się więcej na temat szkoleń z makijażu permanentnego na Biotekpolska.pl