Jak zrobić makijaż, który nie spłynie w upalne dni?

Czy latem musimy rezygnować z makijażu? Upał powoduje, że się pocimy, a tym samym nasz makijaż spływa. Jak więc go nakładać, aby nawet w upalne dni prezentować się nienagannie?

Nie zależnie od pory roku najważniejszym elementem jest pielęgnacja. To właśnie odpowiednia pielęgnacja sprawia, że nakładamy podkład i kolejne kosmetyki prezentują się nie nagannie. Nasza skóra musi być starannie oczyszczona przed makijażem, nie możemy także zapomnieć o jej pielęgnowaniu oraz (przynajmniej raz w tygodniu) nakładać maseczki odżywiające/nawilżające. Podczas upałów największym problemem jest świecenie się skóry. Podkład nie spełnia swojej funkcji, robią się grudki, które po pewnym czasie spływają ze skóry.

Dopiero gdy oczyścimy twarz i nałożymy bazę, możemy nałożyć na skórę podkład. Baza powinna być odpowiednio dobrana do typu naszej skóry, możemy wybierać spośród baz matujących, rozświetlających, liftingujących. Baza ma za zadanie pochłaniać serum, tak by skóra nie świeciła się spod makijażu. Dodatkowo baza doskonale łączy się z podkładem i tym samym tworzy fundament, po którym makijaż nie zejdzie nawet na słońcu.

Jak zrobić makijaż, który nie spłynie w upalne dni?

źródło: pixabay.com

Nie możemy też zapomnieć o odpowiednim zakończeniem makijażu, najlepszą rzeczą, jaka sprawdzi się do tego celu, jest tzw. fix w proszku, który rozprowadzamy jak sypki puder bądź w sprayu. Jeżeli nasze serum zdoła się przebić, nawet pomimo odpowiedniego toniku i bazy to właśnie fix wszystko wchłonie i zapewni matową cerę przez cały dzień.

Jeżeli mamy mało czasu i chcemy uzyskać lekki efekt, możemy zdecydować się na krem BB. Jeden kosmetyk, a zadziała jak krem, korektor, rozświetlacz, a nawet baza. Wada tego rozwiązania jest małe krycie, a więc ten kosmetyk polecany jest panią, które nie mają problemów ze zmianami skórnymi. Tak jak wcześniej, aby dopełnić makijaż, używamy fixa, który spowoduje, że nasz makijaż „zostanie z nami” cały dzień.

One thought on “Jak zrobić makijaż, który nie spłynie w upalne dni?

Comments are closed.