Jaki makijaż do zielonej sukienki?

Nam kobietom coraz trudniej jest dobrać kolor makijażu do koloru naszej sukienki. Nasz problem wynika z tego, że chcemy, aby kolor makijażu i kolor sukienki do siebie pasował. W tym artykule postanowiłam napisać, jaki makijaż będzie pasował do zielonej sukienki? 

Tak więc w przypadku sukienki w kolorze zielonym, czyli w kolorze nadziei, jak o nim mówią. W pierwszej kolejności z całą pewnością musimy określić jej odcień. Jest tak, gdyż zupełnie inny makijaż będzie pasował, kiedy sukienka będzie wpadać w tony pastelowe, a jeszcze inny, gdy sukienka będzie w kolorze butelkowej zieleni. Mając to wszystko na uwadze sprawdzę, jaki makijaż do zielonej sukienki będzie najlepszy!

I tak do sukienki o pastelowych odcieniach zieleni, które wpadają bardzo często w delikatne turkusy bądź oliwki, warto jest dobrać makijaż, który nie przytłoczy całości. Dlatego jeżeli postawimy na mocną kreskę na oku, a do niej również mocno podkreślone usta, to całość na pewno nie będzie spójna. Z całą pewnością uzyskamy odwrotny efekt, do tego na jaki liczyliśmy. Otóż do sukienek w delikatnych barwach, przytłumionych, z mniejszym nasyceniem pasują makijaże lekkie. Dlatego też do podkreślenia oka warto jest użyć matowych albo kremowych cieni, które są w pastelowych odcieniach, np., delikatna zieleń połączona z delikatnym różem w wewnętrznej części oka, co da efekt powiększenia. Cieni do powiek w kolorze nude też śmiało możemy użyć. Natomiast decydując się na powieki w naturalnym odcieniu skóry, warto jest postawić na mocne podkreślenie naszego oka tuszem do rzęs. To on bowiem wydobędzie głębię koloru naszej tęczówki. Ale pamiętajmy, że w tego typu makijażach usta wystarczy tylko i wyłącznie podkreślić jasnym błyszczykiem albo szminką w kolorze nude. Zwróćmy jednak uwagę na te z matowym lub satynowym wykończeniem, gdyż nadadzą twarzy lekkości.

Makijaż do sukienki w kolorze butelkowej zieleni

Źródło: pixabay.com

Jeśli chodzi natomiast o sukienki w kolorze butelkowej zieleni to warto jest wykorzystać znane już nam smokey eyes albo makijaż „a la” Marilyn Monero. Otóż podkreślone cienką kreską i przydymione cieniami, które są w odcieniach szarości i czerni oko, na pewno zyska na elegancji i tajemniczym spojrzeniu. Ale możemy być pewne, iż nie przyćmi naszej sukienki, a jedynie podkreśli jej walory kolorystyczne. Także świetnym makijażem w przypadku sukienki w butelkowej zieleni, jest zostawienie powieki w jej naturalnym kolorze, a jedynie podkreślenie oka za pomocą ciemnej kreski, która idzie po linii wodnej. Mogą przydać się też dodatkowe rzęsy, które powiększą nam optycznie oko. Absolutnie nie możemy zapomnieć o ustach, który w sytuacji nude’owego makijażu oka, mogą być mocno uwydatnione. Dlatego idealnym rozwiązaniem tutaj będą szminki w mocnych, nasyconych odcieniach, takich jak: bordo, wino, burgund. Nie zapomnijmy także o naszych kościach policzkowych i wyszczupleniu naszej twarzy. Pamiętajmy, że nie warto przesadzić z różem, najlepiej postawić na brzoskwiniowe i brązowe tony, które na pewno nie będą się gryźć z zielenią sukienki. I tak na linii kości policzkowych, w strefie „T” oraz powyżej łuku kupidyna, warto jest, abyśmy nałożyli sobie sporą dawkę rozświetlacz, który zarówno w sytuacji pastelowego, jak i ciemnego makijażu uwydatni walory twarzy i rozpromieni ją.

Pisząc ten artykuł zastanawia mnie jedno, jak to jest z doborem koloru sukienki do makijażu permanentnego. Co robią kobiety, które go mają? Jak dobierają kolor sukienki. Spokojnie w tej kwestii mogę uspokoić wszystkie Panie. Dlaczego? Dlatego, że makijaż permanentny brwi, ust, czy oczu należy do makijażu uniwersalnego, który pasuje do wszystkiego. Taki dobrze wykonany makijaż permanentny, to taki, który nie rzuca się w oczy. Kluczem do tego jest prawidłowy dobór odcienia barwnika do danego typu urody każdej z nas.