Jakie produkty spożywcze powodują trądzik?

W obecnych czasach coraz więcej osób ma kłopoty z cerą. Jest tak, ponieważ po prostu jest ona tłusta. Taka tłusta cera jest wynikiem nadmiernej produkcji sebum. Co w konsekwencji prowadzi do zatkania meszek, które w znaczący sposób utrudniają, jego wydostanie oraz zamknięcie porów. I właśnie to w dużej mierze powoduje u nas trądzik. Ale nie tylko to! Co jeszcze? Za powstawanie u nas trądziku odpowiedzialne też mogą być niektóre produkty spożywcze. Jakie?

1 PRODUKTY MLECZNE
Mówiąc o produktach mlecznych, mam na myśli mleko, które zazwyczaj pochodzi od ciężarnych krów. A takie mleko, jak wiadomo, zawiera bardzo dużą ilość hormonów. Co z kolei powoduje nadmierną produkcję łoju.
produkty mleczne powodują trądzik

Źródło: pixabay.com

2 OSTRE JEDZENIE
Do takiego ostrego jedzenia zaliczają się między innymi produkty spożywcze, takie jak: pomidory, papryka itd. Zawierają one likopen, który może podrażnić skórę niektórych osób.
3 TŁUSZCZE
Otóż dieta, która bogata jest w tłuszcze, również może być odpowiedzialna za rozwój zmian trądzikowych na naszej twarzy. Dodatkowo trądzik pojawia się jeszcze częściej u osób, które spożywają dużo przetworzonych produktów.
4 NAPOJE ZAWIERAJĄCE KOFEINĘ
Najlepiej byłoby, gdybyśmy je całkowicie usunęli ze swojej diety. Mówię tutaj nie tylko o kawie, ale też o napojach gazowanych.

Źródło: pixabay.com

5 SOJA
Czasem wypryski na naszej twarzy pojawiają się w okolicy ust oraz żuchwy. Odpowiedzialny za to jest tofu lub inny produkt sojowy, gdyż znajduje się w nim estrogen pochodzenia roślinnego. Dlatego, jeśli myślimy, że w naszej diecie nie ma soi, to upewnijmy się, czytając skład wszystkiego, co jemy, również batoników, bo właśnie tam najczęściej możemy ją znaleźć.
6 FRYTKI
Nie dość, że są one przesiąknięte tłuszczem, to dodatkowo jeszcze w trakcie rozkładu mogą wywołać reakcję hormonalną.
7 CHLEB
Ograniczmy bagietki, croissanty, a także inne pieczywo jeżeli mamy skłonności do trądziku. Dlaczego? Dlatego, że pszenica powoduje powstawanie stanów zapalnych, a dodatkowo jeszcze wiele pieczywa zawiera również cukier, olej sojowy, a nawet nabiał.