Kolor henny – jak dobrać?

Brwi nadają naszej twarzy wyrazistości, dlatego dobierając kolor henny, powinniśmy kierować się kilkoma wskazówkami, które pomogą nam uniknąć karykaturalnego efektu.

kolor henny dobór do koloru włosów

źródło: pixabay.com

Blond – to kolor idealny dla rozjaśnionych blondynek, które w skutek farbowania włosów na jaśniejsze odcienie, mają swój kolor włosków, który jest intensywny, przez co gryzie się z jasnym kolorem włosów. Henna ta pozwala rozjaśnić brwi do 3 tonów.

Czarny – idealnie sprawdza się dla blondynek, które przefarbowały się na ciemniejszy kolor. Jasne brwi w tej sytuacji gryzą się z ciemnym kolorem włosów. Ten kolor henny każdy odcień zafarbuje na intensywną czerń.

Grafitowy – idealny odcień da blondynek w odcieniu włosów chłodnej platyny i ciemnej oprawie oczu. Świetnie sprawdza się także do delikatnego pokrycia siwych bądź lekko siwych włosów.

Granatowa czerń – idealny kolor dla farbowanych brunetek o stalowych, niebieskich, chłodnych oczach. Pomalowanie brwi tym kolorem powoduje, że nadajemy im delikatny odcień i nie są one intensywnie czarne.

Ciemnoniebieski – jest kolorem, dla odważnych, energetycznych osób, często wykorzystywany jest do farbowania rzęs w celu podkreślenia koloru oczu. Ciemnoniebieskim sprawdza się dla osób z włosami w kolorze jasnego blondu.

Naturalny brązowy – naturalny brąz jest idealny do podkreślenia naturalnego koloru brwi oraz rzęs.

Jasny brąz – idealny odcień dla ciepłych blondynek o naturalnym odcieniu włosów i jasnej oprawie oczu, a także osób z brązowymi włosami.

kolor henna

źródło: pixabay.com

Kasztanowy – idealny kolor do ciemnych włosów, a także ciemnych ciepłych oczu. Kasztanowy odcień nadaje także wyrazistości osobom z jasnym blondem, jasnym brązem, a także średnim brązem.

Rudy – idealny dla osób z ciemnymi  i jasnymi odcieniem rudego, a także ciepłymi oczami, przy czym lepiej by oprawa oczu była jasna.

Fiolet – Skuteczny jest dla włosów w odcieniu jasnego blond. Nadaje brwiom koloru intensywnego fioletowego.

Wybierając hennę, czy decydując się na makijaż permanentny, powinniśmy wybierać takie kolory, które nie spowodują, że makijaż brwi będzie wyglądał karykaturalnie. Za ciemne brwi permanentne mogą powodować, że czujemy się niepewnie i nieatrakcyjnie. Jak sobie z tym poradzić można dowiedzieć się w artykule na Blog Biotek Polska ” Za ciemne brwi permanentne

Shares