Lipotransfer, powiększanie ust własnym tłuszczem

Pełne usta są zaletą każdej kobiety. Niestety nie każda kobieta może poszczycić się idealnymi ustami. Chociaż ten aspekt możemy poprawić np. za pomocą makijażu permanentnego, to wiele osób decyduje się na powiększanie ust własnym tłuszczem.

Zabiegi, które polegają na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej to bezpieczna opcja, która pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu ust. Jeżeli szukasz alternatywy dla makijażu, czy innych opcji medycyny estetycznej niż np. botoks możesz wykonać przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten inaczej zwany jest lipofillingiem bądź lipotransferem. W czasie zabiegu pobierana jest niewielka ilość tkanki tłuszczowej z okolicy dawczej i podanie jej w okolice ust. Taki zabieg przypomina zabieg liposukcji, jednak jest on o wiele mniej inwazyjny i ingerujący w nasze ciało. Przeszczep naszego tłuszczu jest bezpieczny, a dodatkowo dużo częściej dobrze się przyjmuje. Warstwa tkanki tłuszczowej, która znajduje się pod skórą, dobrze oddziałuje z adipocytami, które znajdują tutaj dobre warunki do wzrostu. Rzadko kiedy zdarzają się reakcje alergiczne, czy odrzucenie przeszczepu.

powiększanie ust

źródło: pixabay.com

Do takiego powiększenia ust potrzebna jest bardzo mała ilość tkanki tłuszczowej (20-30 ml), najczęściej tłuszcz pobierany jest z fałd na brzuchu. Zabieg trwa około 30 minut i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Przygotowanie takiej tkanki różni się od przeszczepu, wzbogacony jest o komórki macierzyste, które mogą w nieograniczony sposób się dzielić i różnicować w różne wyspecjalizowane komórki. Mają unikalną cechę, która przejawia się zdolnością do wydzielania szeregu czynników wzrostu, dzięki czemu skóra ulega naturalnemu odmłodzeniu. Gotowy preparat umieszczamy w strzykawce zakończonej standardową kaniulą bądź cieniutką igłą, a następne wstrzykujemy go w miejsce docelowe.

Poprawę konturu ust możemy zobaczyć niemalże od razu po zabiegu, jednak na to jak nasze usta będą wyglądać docelowo, musimy nieco poczekać. W pierwszej fazie po podaniu transferu skóra może być nieco opuchnięta i zaczerwieniona, dodatkowo część komórek ulega biodegradacji. Po około tygodnia możemy stwierdzić, czy modelowanie ust jest dla nas zadowalające, dopiero po kilku tygodniach możemy zauważyć pierwsze efekty działania czynników wzrostu, które uwalniane są przez nową tkankę tłuszczową. Możemy zauważyć zagęszczenie naczyń krwionośnych, bardziej odżywioną skórę, przyspieszenie przemiany materii oraz wyraźne odmłodzenie wyglądu. Lipofilling nie pozostawia blizn, a rezultat zabiegu jest trwały, jednak podlega tym samym procesom starzenia co cały organizm i po pewnym czasie musimy zabieg ten wykonać ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *