Makijaż permanentny brwi metodą włoskową.

Brwi to oprawa oczu. Ich kształt wydobywa urok całej twarzy. Dlatego warto o nie zadbać i wyregulować metodą włoskową. Dzięki temu już nie będziemy musiały poprawiać ich kształtu poprzez farbowanie czy uwydatnianie odpowiednim kolorem kredki. Przedstawię tutaj bardzo ciekawy sposób na upiększenie brwi bez konieczności codziennego poprawiania ich wyglądu.

Dla kogo makijaż brwi jest dobrym rozwiązaniem

Dla wszystkich kobiet, które chcą poprawić ich kształt i wygląd. Co ciekawe, ta metoda również pozwala pozbyć się dyskomfortu po przebytej chemioterapii.

Jest szczególnie wskazana u osób, które są uczulone na kosmetyki kolorowe, są zapracowane i nie mają czasu na codzienne upiększanie swojej urody. Zalecane są również u osób u których brwi nie maja takiego samego kształtu bądź mają zauważalne gołe placki w łuku brwiowym.

 Przeciwwskazania

Jeżeli w przeszłości chorowaliśmy na jakieś zmiany skórne warto poinformować o tym swoją linergistkę i zapytać o pozwolenie lekarza. Na taki makijaż nie mogą sobie pozwolić osoby, które cierpią na cukrzycę, łuszczycę bądź mają różne brodawki o podłożu wirusowym. Ten zabieg odradzany jest u kobiet w ciąży, w trakcie infekcji układu oddechowego oraz podczas antybiotykoterapii.

 włoskowa

Wykonanie

Na samym początku musimy ustalić z naszą linergistką pożądany kształt brwi. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, specjalistka za pomocą kredki rysuje proponowany kształt brwi. Kiedy już ustalimy tą kwestię, linergistka może przejść do wykonania makijażu. Warto poprosić o wykonanie testów czy nasza skóra nie jest uczulona na barwnik, którym będzie wykonany zabieg.

Jeżeli przeraża nas możliwość wystąpienia bólu przy zabiegu, to nie bójmy się poinformować o tym linergistki. W takiej sytuacji da nam miejscowe znieczulenie, dzięki któremu z pewnością nic nas nie będzie bolało.

Makijaż permanentny metodą włoskową polega na „rysowaniu” pojedynczych włosków brwiowych, za pomocą urządzenia do makijażu permanentnego. Głównym zadaniem jest osiągnięcie efektu gęstszych brwi, te namalowane powinny wyglądać bardzo naturalnie.

Należy pamiętać, że makijaż permanentny utrzymuje się od trzech do pięciu lat.

One thought on “Makijaż permanentny brwi metodą włoskową.

  1. Dzięki za ciekawy artykuł. Właśnie zastanawiałam się czym różni się metoda włoskowa od piórkowej. Chce zrobić sobie taki makijaż i nie wiedziałam, która jest lepsza. Po przeczytaniu tych artykułów już wiem, którą wybiorę 🙂

Comments are closed.