Makijaż permanentny krok po kroku

Jeżeli już wiemy, czym właściwie jest makijaż permanentny, chciałybyśmy zrobić sobie taki zabieg to powinnyśmy dowiedzieć się jak przebiega proces jego wykonania. W tym artykule krok po kroku przedstawię podejmowane działania niezbędne w prawidłowym makijażu permanentnym.

Przygotowanie do makijażu permanentnego

Przed zrobieniem makijażu permanentnego, należy odwiedzić odpowiedniego lekarza, szczególnie ważne jest to w przypadku jeżeli kiedykolwiek miałyście opryszczkę na ustach bądź inne zmiany skórne w okolicach oczu i brwi. W takim przypadku należy kilka dni wcześniej stosować odpowiednie leki.

Takiego makijażu powinny unikać kobiety w ciąży, osoby cierpiące na cukrzycę, łuszczycę i inne poważne choroby. To jest swojego rodzaju zabieg, którego możliwość wykonania powinna być skonsultowana z lekarzem.

makijaż per

Krok 1 – Linergistka

 Wybranie odpowiedniej specjalistki, linergistki która posiada już doświadczenie w wykonywaniu takiego typu makijażu.

Jak ją wybrać?

Poradźmy się swoich dobrych koleżanek, znajomych, które już taki zabieg wykonywały. Jeżeli nie mamy nikogo, kto miałby już doświadczenie w tym temacie, wybierzmy się do specjalistki, która cieszy się dużą popularnością w danej miejscowości, taka osoba z pewnością zna się na rzeczy.

 makijaż peremenen

Krok 2 – Kolory

 Linergistka powinna potrafić rozmawiać ze swoimi klientkami, wspólnie z nią powinnyśmy zdecydować, który kolor będzie dla nas najbardziej pasował. Mam tutaj na myśli barwniki używane w makijażu oczu, ust i brwi.

Nie należy upierać się przy swoim zdaniu, linergistka jest osobą wyspecjalizowaną w makijażu permanentnym i wie jak dane barwniki zachowują się na skórze. Warto posłuchać jej rad by później niczego nie żałować.

Krok 3 – kształty

 Po wybraniu odpowiednich kolorów linergistka ustala z nami kształty makijażu. To my musimy zdecydować jakie kształty pasują do rysów naszej twarzy. Aby dokonać odpowiedniego wyboru linergistka podkreśla kształty brwi, oczu czy ust specjalnymi kredkami byśmy mogły podjąć odpowiednią decyzję.

Aby ułatwić decyzję można przynieść zdjęcie kształtu brwi, który chciałybyśmy mieć na swojej twarzy.

Najlepszy efekty daje zachowanie naturalnych kształtów przy minimalnym ich upiększeniu.

 makija

Krok 3 – Wykonanie zabiegu

 Po ustaleniu kształtów do skóry wprowadzane są barwniki za pomocą specjalnego urządzenia przypominającego przyrząd do tatuażu. W zależności od rodzaju wykonywanego makijażu, taki zabieg może trwać od 60 minut do trzech godzin.

Po pewnym czasie od wykonania zabiegu trzeba się znów zgłosić do linergistki aby ta mogła dokonać wszelkich poprawek.

 Trzeba pamiętać o tym, że nie jest to zabieg na całe życie. Efekt makijażu permanentnego utrzymuje się od 3 do 5 lat.

3 thoughts on “Makijaż permanentny krok po kroku

  1. Dobry artykuł przedstawiający jak wygląda makijaż permanentny krok po kroku. Ważne jest udzielanie pełnych i szczegółowych informacji przed zabiegiem tak aby Klientka mogła się do niego przygotować i wiedzieć co ją czeka.

Comments are closed.