Makijaż permanentny oczu – co musisz o nim wiedzieć?

Nie wyobrażasz sobie makijażu oka bez kreski? Jeżeli nie chcesz za każdym razem spędzać kilkudziesięciu minut nad idealną kreską, to makijaż permanentny oczu jest właśnie dla Ciebie. Na czym polega makijaż permanentny oczu?

Czarne kreski na powiekach nadają spojrzeniu uwodzicielskiego i zalotnego wyglądu. Dodatkowo podkreślają oczy i optycznie zagęszczają rzęsy. Możemy zdecydować się na cienkie bądź grubsze kreski, z ogonkiem bądź bez niego. Bez problemu makijaż permanentny oczu możemy łączyć z cieniami, tuszem do rzęs bądź różnymi cieniami do powiek. Makijaż permanentny jest tzw. tatuażem kosmetycznym. Specjalista tworzy na powiece kreskę. Kreska może być wykonana na powiece dolnej bądź górnej, czy też na obydwu, jednak ta dolna kreska nie jest polecana każdemu, szczególnie w przypadku małych oczu może spowodować, że oko będzie wydawało się jeszcze mniejsze. Możemy też wybrać jakiego efektu oczekujemy, czy ma być bardziej naturalny, intensywny, czy wyrazisty.

Do makijażu permanentnego wykorzystuje się specjalne urządzenie, które delikatnie i płytko bez ryzyka dla wzroku umieszcza pigment. Bez obawy, że nie wiesz, jak będzie prezentował się efekt finalny, ponieważ jeszcze przed przystąpieniem do wykonywania makijażu robi się rysunek wstępny. Czas wykonania zabiegu makijażu permanentnego trwa on zazwyczaj około 30 minut.

permanentne kreski

źródło: pixabay.com

Po wykonaniu makijażu powieki mogą być nieco opuchnięte, zaczerwienione, a nawet może pojawić się niewielki ból, jednak bez obaw efekt ten szybko znika. Efekt możemy zobaczyć od razu, jednak ostateczny rezultat będzie widoczny dopiero po około 2 tygodniach. Wiele osób od razu po zabiegu jest przerażona efektem, jednak spokojnie, kreski będą o wiele mniej intensywne niż na samym początku.

Jeżeli w trakcie wykonywania makijażu permanentnego oczu pigment nie zostanie naniesiony równo bądź w jakimś miejscu pojawia się przerywana linia, zabieg możemy powtórzyć. Ważny jest także fakt, że w przeciwieństwie do prawdziwego tatuażu te kosmetyczne nie zostaną na zawsze, zazwyczaj znikają po około 5 latach, jeżeli uważamy, że makijaż permanentny jest właśnie dla nas, możemy bez problemu po raz kolejny wykonać zabieg.