Makijaż powiększający oko

Makijaż, który powiększy oko, przyda się każdemu, kto nie ma zbyt wyrazistych oczu, mamy kilka sposobów dzięki, którym oko będzie wydawało się na większe. Poznaj kilka trików, które pozwolą ci na optyczne powiększenie oka.

Powiększającego makijażu oka powinny nauczyć się wszystkie osoby, których oczy nie są zbyt wyraziste. Niektóre z nich są tak łatwe, że nawet osoby, które nie mają doświadczenia z makijażem, bez problemu będą je mogły na sobie wykonać. Przede wszystkim małe oko potrzebuje odpowiedniego rozświetlenia i podkreślenia. Nie oznacza to, że na takim oku nie może znaleźć się nic innego jak jasne kolory!

źródło: biotekpolska.pl

Kreski permanentne mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z małymi oczami. Zajrzyj na biotekpolska.pl, który w swojej ofercie makijaż permanentny oczu.

Chcąc powiększyć oko, musimy:

  • Na całą ruchomą powiekę nakładamy beżowy cień
  • Następny krok to kreska jak najbliżej linii rzęs, możemy wykonać ją cieniem, eyelinerem, czy też kredką. Bardziej wyrazistą kreskę uzyskamy, kiedy użyjemy eyelinera, a mniej widoczną, kiedy kredki, dodatkowo możemy ją lekko rozmyć za pomocą ściętego pędzelka
  • Ciemnym cieniem nadajemy oku głębi, trochę powyżej załamania, nad ruchomą częścią powieki blendujemy cień
  • Jasno beżową kredkę rozcieramy pod brwiami i tą samą kredką malujemy wewnętrzną stronę dolnej powieki tzw. linie wodną
  • Jak wiadomo, istotnym elementem są także rzęsy, dlatego też warto je dokładnie wytuszować, a nawet podkręcić zalotkom
  • Kolejny element to brwi, nie możemy zapomnieć o ich dokładnym umalowaniu, nie mogą być także one za krótkie.

Jeszcze do niedawna bardzo modne było malowanie linii wodnej czarną kredką, nie róbcie tego! Taki zabieg powoduje, zamknięcie oka i tym samym oko wydaje się na mniejsze! Malując oko warto także zaznaczyć jasnym cieniem bądź rozświetlaczem wewnętrzny kącik oka aby je bardziej otworzyć.

Tego unikaj! Jak już zostało wyżej wspomniane wytuszowanie rzęs jest bardzo ważne jednak nie przesadzajcie z nim! Każda kolejna warstwa powoduje, że rzęsy wyglądają na sklejone i ciężkie.