Makijaż semi-permanentny vs. makijaż permanentny

Makijaż semi-permanentny nie wnika tak głęboko w warstwy skóry, co jest zarazem jego zaletą, jak i wadą. Makijaż semi-permanentny jest nie każdemu znaną siostrą makijażu permanentnego. Specjalnie dla was przygotowaliśmy porównanie tych dwóch makijaży.

Makijaż semi-permanentny vs. makijaż permanentny

Największa różnicą między makijażem semi-permanentmy i makijażem permanentnym jest jego trwałość. Pierwszy z makijaży nie wnika tak głęboko, przez co utrzymuje się on krócej od makijażu permanentnego, jak już zostało wspomniane we wstępie, jest to jego zarówno wadą, jak i zaletą. Makijaż semi-permanentny sprawdź się szczególnie u osób, które chcą podkreślić swoją urodę i nie chcą długotrwałego efektu. Podczas zabiegu semi-permanentnego igła nie wnika w głębokie warstwy skóry, co za tym idzie, rzadko dochodzi do krwawienia i dużej opuchlizny. Taki makijaż możemy dowolnie poprawiać, zmienić jego kolor, czy zostawić do całkowitego wyblaknięcia. Makijaż permanentny wykonujemy za pomocą specjalnych urządzeń do makijażu permanentnego, które mają za zadanie sprawić, że makijaż będzie długotrwały, wyposażone są one w igłę, która wnika w głębsze warstwy skóry, natomiast maszynka do makijażu semi-permanentnego to urządzenie, które zazwyczaj przypomina pióro, jego igła jest bardzo cienką, przez co pigment nie wnika tak głęboko.

makijaż permanentny

źródło: pixabay.com

Czy makijaż semi-permanentny jest dla mnie?

Zarówno makijaż permanentny, jak i semi-permanentny są bezpieczne. Pigmenty, igły i urządzenia do obydwóch makijaży wykonane są w jak największej dbałości i w trosce o bezpieczeństwo klientek. To, jaki makijaż wybierzemy, zależy od naszych potrzeb. Jeżeli szukamy makijażu, który poprawi naszą urodę na krótką chwilę, to makijaż semi-permanentny jest dla nas, jeżeli jednak szukamy długotrwałego efektu, powinnyśmy zdecydować się na makijaż permanentny.

urządzenie do makijażu permanentnego

źródło: biotekpolska.pl

Makijaż semi-permanentny wybierany jest zazwyczaj przez osoby, które pracują w telewizji, czy trenują rożne sporty. Ten rodzaj makijażu najbardziej sprawdza się u osób, które potrzebują drobnej poprawy swojego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *