Makijaż spotlight – jak go wykonać?

Co to takiego jest ten makijaż spotlight i jak go wykonać? To nic innego, jak technika makijażu, w którym to oko pełni gra główną rolę. Tak naprawdę tą technikę makijażu można obserwować już od kilku lat. Metoda ta króluje na powiekach znanych blogerek i instagramowiczek. Kto wie może przypadnie do gustu również i Wam. Tymczasem napiszę w tym artykule, jak krok po kroku wykonać taki makijaż spotlight?

Makijaż spotlight – co to jest?
Jak już wspomniałam powyżej spotlight to technika, w której to oko gra główną rolę. Otóż centralna część powieki jest jaśniejsza od zewnętrznego i wewnętrznego kącika oka, które pokryte są ciemniejszym, matowym cieniem. Takie rozświetlenie środkowej części powieki sprawia, że nasze oczy wizualnie są większe, a nasze spojrzenie jest bardziej podkreślone i wyeksponowane. Dlatego też taki makijaż spotlight pozwoli Nam precyzyjnym cieniowaniem znacznie uwypuklić głęboko osadzone oczy i podkreślić naszą piękną tęczówkę oka. Metoda nakładania takich cieni jest inspirowana lampą sceniczną i grą świateł. Taki makijaż najbardziej pasuje do Pań, które mają szeroko rozstawione oczy, gdyż technika ta sprawi, iż będą one wyglądały bardziej proporcjonalnie.
A zatem, jak wykonać makijaż spotlight?
Na samym początku zanim przystąpimy do nakładania cieni, to w pierwszej kolejności zadbajmy o to by odpowiednio nawilżyć naszą skórę. Pomoże Nam w tym dobry krem do twarzy. Następnie po aplikacji fluidu nałóżmy na powieki bazę pod cienie. To właśnie dzięki niej będziemy cieszyły się długotrwałym efektem makijażu. Później na zewnętrzny i wewnętrzny kącik oka wklepmy pędzelkiem ciemny cień i bardzo delikatnie go rozetrzyjmy. Natomiast połyskujący, jaśniejszy kolor cienia dodajmy na centralną część powiek. Jeśli chcemy uzyskać głębszy efekt to możemy zastosować kolorystyczne przejścia poprzez aplikację kilku cieni w różnych tonach. Jeszcze inną techniką makijażu spotlight jest wykonanie podstawowego „smokey eye”, a w centralnym punkcie powieki ruchomej dołożenie jaśniejszego cienia. Tak naprawdę technika, którą wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas samych i naszych manualnych umiejętności makijażowych.
Na sam koniec wykończmy makijaż finezyjną kreską, a w kąciku oczu nałóżmy odrobinę połyskującego cienia. Dobrym tuszem podkreślmy mocno oczy, na policzki połóżmy lekki róż, na górne kości policzkowe rozświetlacz, natomiast usta pomalujmy szminką. Naszą wodną linię oka możemy podkreślić kredką w oryginalnym kolorze i już gotowe!!! Koniecznie pamiętajmy również, że możemy wypróbować różne kombinacje kolorystyczne. I tak oto łączmy odcienie brązu ze złotem, ciemną zieleń z opalizującą miętą albo granatem z miedzią.