Medyczna dermopigmentacja

Pigmentacja medyczna jest metodą, która pozwala na zniwelowanie zmian skórnych. W miejscach przebarwień wprowadza się odpowiednio dobrane pigmenty, aby zmiany były zakamuflowane. U kogo stosuje się medyczną dermopigmentacje? Jakim urządzeniem wykonywany jest zabieg?

źródło: pixabay.com

Pigmentacja medyczna stosowana jest u osób, które borykają się ze zmianami skórnymi takimi jak:

  • Bielactwo
  • Naczyniaki
  • Blizny
  • Zaburzenia barwnikowe skóry

Dermopigmentacja pozwala poprawić wygląd skóry, a tym samym poprawić samopoczucie pacjenta. Pigmenty, jakie używane są do tego zabiegu, zostały stworzone specjalnie w tym celu oznacza to, że barwniki maskują zmiany, przy czym nie musimy się obawiać, wystąpienia reakcji alergicznych.

Jakim urządzeniem wykonywany jest zabieg?

Jednym z urządzeń, jakim możemy wykonać taki zabieg, jest system BIOTEK MED. Stworzony przez medyczny oddział firmy BIOTEK, przeznaczony jest on do medycznych zabiegów mikropigmentacji.

Aparat został zaprojektowany tak, aby zapewnić, jak najbardziej komfortowy oraz profesjonalny poziom wszechstronnej pracy, wielofunkcyjne menu pozwala na ustawienie różnych konfiguracji. Opcje zostały zoptymalizowane w celu dostosowania ich do ciała, czy też głowy.

Urządzenie może być stosowane zarówno w szpitalach, jak i gabinetach lekarskich.

źródło: pixabay.com

Jak powinno wyglądać przygotowanie do zabiegu?

Gwarancją powodzenia zabiegu oraz minimalizacją wystąpienia powikłań jest przeprowadzenie konsultacji, to właśnie na nich zostanie określony stopień zaawansowania choroby, badaniom zostają poddane miejsca, które mają zostać zakamuflowane oraz w tym czasie dobierane są odpowiednie odcienie barwnika. W tym czasie szacuje się także koszty zabiegu, które są uzależnione m.in. od ilości wypełnienia plam oraz wysokości zużycia barwnika.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pigmentacji medycznej? Biotekpolska.pl oferuje kurs makijażu permanentnego, gdzie możesz nauczyć się od podstaw wykonywać makijaż permanentny, czy też udoskonalić posiadane umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *