Czy można zrobić latem makijaż permanentny ust?

Pielęgnacja twarzy latem jest bardzo ważna. Ważne jest to przede wszystkim dlatego, że dzięki temu zachowamy młodą i zdrową skórę twarzy. Jak dbać o makijaż permanentny latem? Można zrobić latem makijaż permanentny ust?

Jaka pora roku jest najlepsza do wykonania makijażu permanentnego?

Chociaż wiele osób boi się wykonać makijaż permanentny latem, czy też wiosną nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Jednak decydując się na niego latem, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych elementach. Chociaż wykonanie makijażu w czasie lata nie jest szkodliwe i promieniowanie nie ma żadnego wpływu na niego, to warto wiedzieć, że w pierwszych tygodniach musimy o niego szczególnie dbać i pielęgnować. Dlatego też taki zabieg warto zaplanować przed urlopem.

źródło: pixabay.com

Po zabiegu możemy się czuć nie do końca komfortowo dlatego też lepiej wykonać go wcześniej. Dodatkowo taki makijaż przez pewien czas musi się „zaaklimatyzować ”. Czasami mogą pojawić się strupki, opuchlizna, czy też pigment jest bardziej intensywny, niż byśmy tego chciały. Warto także pamiętać, że makijaż permanentny ust, czy też innej części twarzy wymaga zazwyczaj dwóch spotkać, dlatego też nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę. Ważne jest także to, że od razu po zabiegu powinniśmy unikać słońca, kąpieli, czy też innych rozrywek, które kojarzymy z latem.

Nie musimy, jednak powinniśmy wykonać taki makijaż ust przed latem, ponieważ to właśnie tą porą roku często wychodzimy, a więc zawsze chcemy wyglądać dobrze, chociaż nie zawsze mamy na to czas, a tu z pomocą przychodzi nam makijaż permanentny. Nie ważne, kiedy taki makijaż permanentny ust wykonujemy, to nigdy nie możemy zapominać o pielęgnacji skóry twarzy.

Makijaż permanentny ust nie wymaga dużej pielęgnacji, warto jednak dbać o niego latem tak jak i o skórę bez takiego makijażu, nie możemy zapominać o odpowiednim nawilżeniu, powinniśmy stosować także kremy z filtrem, natomiast peelingi powinny być naprawdę delikatne. Nie powinniśmy także nadmiernie wystawiać naszej skóry na słońce, opalanie twarzy nie jest nigdy wskazane.

źródło: pixabay.com

Po zabiegu makijażu permanentnego ust nie można:

  • Korzystać z sauny, solarium
  • Unikamy opalania i plażowania
  • Unikamy kąpieli w jeziorach, morzach i basenach

Najbardziej wrażliwe są nasze usta, a więc to właśnie po zabiegu permanentnym tej okolicy twarzy powinniśmy szczególnie uważać.