Najlepsze sposoby na organizacje kosmetyków

Każda z nas ma, chociaż garstkę kosmetyków. Nie ważne, czy do pielęgnacji, czy do makijażu każde z nich potrzebują organizacji. Chcąc, aby nasze szafki były zorganizowane, a wykonywanie makijażu, czy pielęgnacji przebiegała szybciej, powinnyśmy poukładać swoje kosmetyki. Dlatego też mamy dla was najlepsze sposoby na organizacje kosmetyków.

Pojemniki na sztućce nie tylko do kuchni!

organizacja kosmetyków pojemnik na sztuće

źródło: pl.pinterest.com

W wielu sklepach możemy spotkać plastikowe pojemniki na sztućce, które nadają się także do organizacji naszych kosmetyków. Organizery stworzone do tego celu mogą trochę kosztować, dlaczego by więc nie zdecydować się na takie rozwiązanie? Taki organizer możecie zrobić także same, np. z pudełka po kozakach, przegródki możecie stworzyć poprzez wycięcie i dopasowania zamykania od pudełek.

Więcej niż jednak paletka, jak je przechowywać?

organizacja paletek cieni

źródło: pl.pinterest.com

Jeżeli mamy toaletkę, czy też szafkę, w której trzymamy kosmetyki i chcemy pochwalić się kolekcją swoich paletek, możemy do tego celu użyć właśnie takiego koszyczka, rozmiar możemy dopasować do ich ilości. Pamiętajcie jednak żeby było w nim trochę więcej miejsca, dzięki czemu będziecie mogły spokojnie wyciągać swoje paletki. Jeżeli jednak nie chcecie w taki sposób przechowywać swoich paletek, możecie skorzystać z jednej z przegródek, która będzie w waszej szufladzie. Jeżeli nie macie całych paletek, tylko pojedyncze cienie możecie przechowywać je np. w słoiku! Aby nie wyglądał smutno, możecie obwiązać go kokardką.

Nie samym makijażem człowiek żyje, czyli jak przechowywać waciki

organizacja rzeczy do pielęgnacji

źródło: cutediyprojects.com

Słoiki nadają się do organizacji wszystkiego. Możemy zrobić z nich takie szafeczki, czy po prostu trzymać je na biurku, czy szafce. Jeżeli wydaje się wam, że będzie to wyglądać tandetnie, skorzystajcie z porady wyżej. Makijażowa porada: jeżeli nie chcecie za każdym razem, namaczać swoich wacików, możecie od razu namoczyć je płynem mineralnym i przechowywać właśnie w słoiku.

Piękna toaletka, czyli organizacja kosmetyków na toaletce

organizacja pędzli

źródło: alejandra.tv

Toaletka sama w sobie jest piękna (każda!), jednak jeżeli chcemy, aby robiła jeszcze większe wrażenie, możemy wyciągnąć na nią swoje najlepsze pędzle, czy kosmetyki i przechowywać je w taki sposób. Wystarczą pojemniczki, czy słoiczki, do których wrzucimy kamyczki, czy perełki, i włożymy do nich pędzle, dzięki temu nie będą przemieszczać się po całym słoiczku i będą pięknie wyglądać.

Jak przechowywać pędzle? Czyli tani sposób na pokrowiec na pędzle

organizacja pędzli

źródło: livewellnetwork.com

Jak wiadomo profesjonalne pokrowce na pędzle, nie są tanią rzeczą, dlatego też, jeżeli chcecie przechowywać swoje pędzle inaczej niż rzucone do szafki, skorzystajcie z maty do sushi. Wystarczy mata i wstążka, którą będziemy przeplatać. Taki sposób przechowywania pędzli sprawdzi się także w podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *