Nowa metoda malowania paznokci – manicure hybrydowy

Każdej z nas zapewne zdarzyło się chodzić z opryskanym lakierem. A to ze względu na nietrwałość lakieru, a to brak czasu na wizytę u manikiurzystki, czy chociażby brak czasu na „manicure domowy”. Zwykłe lakiery odpryskują po kilku dniach (a nawet godzinach!), a kiedy są trwałe, to z codziennymi obowiązkami często niestety nie mają szans. A przecież każda z nas wie, że zadbane dłonie i piękne paznokcie to wizytówka kobiety.

Mając to na uwadze postanowiłam opowiedzieć o nowej, trwalszej metodzie malowania paznokci. Jakiej? Oczywiście o maniciure hybrydowym, który jest najnowszym trendem w stylizacji paznokci. Na czym polega, czy warto go wykonać, jak się go robi? Na te pytania postaram się pokrótce odpowiedzieć.

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się specjalny preparat utwardzany pod lampą UV. Łączy w sobie zalety tradycyjnego lakieru oraz manicure żelowego lub akrylowego. Unikalna receptura kosmetyku sprawia, że manicure hybrydowy prezentuje się pięknie przez okres nawet dwóch tygodni. Paznokcie są odporne na uszkodzenia i lśnią, a lakier nie odpryskuje. Czy warto go wykonać?

paznokcie2

Zdecydowanie tak!!! Dlaczego? Ano dlatego, że manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około trzech tygodni. Lakiery do manicure hybrydowego różnią się od zwykłych lakierów. Jest to połączenie właściwości akrylu, żelu i lakieru. Wystarczy jedna warstwa lakieru, alby uzyskać trwały i lśniący kolor. W przeciwieństwie do zwykłych lakierów, lakier hybrydowy nie blaknie, nie kruszy się i nie odpryskuje. Jest odporny na zmywacz, dlatego usuniecie go wymaga ponownej wizyty w salonie. A jak zrobić taki manicure?

Zaczynamy od przygotowania płytki, jej oczyszczenia, wyrównania oraz nadania kształtu paznokciom. Następnie nawilżamy skórki przy pomocy preparatu AVOPLEX EXFOLIATING CUTICLE TREATMENT, odsuwamy je i wycinamy tam, gdzie trzeba. Kolejnym etapem jest zmatowienie, odtłuszczenie płytki i nałożenie bazy pod lakier, którą utwardzamy w ultrafiolecie. Następnie na tak przygotowany podkład nakładany jest podwójnie lakier w wybranym kolorze, gdzie także każdą z warstw utwardza się w ultrafiolecie. Po wysuszeniu lakieru na wierzch kładziony jest utwardzacz i nabłyszczacz. Zabieg kończymy przyjemnym masażem dłoni przy pomocy kremu nawilżającego.

paznokcie3

Na koniec przedstawię wady i zalety manicure hybrydowego. Manicure hybrydowy z pewnością posiada więcej zalet niż wad. Główną zaletą manicure hybrydowego jest długotrwałość oraz naturalność. Paznokcie są lśniące, gładkie, bez zadrapań i odpryśnięć. Przez długi czas utrzymuje się efekt tak zwanych „mokrych paznokci”, oznacza to, że manicure hybrydowy nie matowieje. Bardzo ważne również jest, to że produkty wykorzystywane do manicure hybrydowego nie powodują uczuleń. Kosmetyczki zapewniają, że zabieg jest mało inwazyjny i nie jest szkodliwy dla paznokci. Do usunięcia lakiero żelu stosuje się specjalny płyn, który w swoim składzie nie zawiera szkodliwego acetonu. Manicure hybrydowy jest delikatny dzięki czemu zaraz po usunięciu można wykonać inne zabiegi stylizacji paznokci. Niestety manicure hybrydowy ma również pewne wady. Po pierwsze zaobserwowano, że manicure hybrydowy nie jest dla każdego. Osoby posiadające tłustą płytkę paznokcia mogę się rozczarować ponieważ u nich manicure hybrydowy nie będzie się trzymać. Wszystko zależy od naturalnego natłuszczenia paznokcia. Mimo zapewnień producenta o bezpieczeństwie lakierożeli paznokcie po zabiegu mogą stać się kruche oraz rozdwojone. Dzieje się tak zwłaszcza u osób o cienkich paznokciach. Tak więc przed wykonaniem manicure hybrydowego trzeba koniecznie porozmawiać z kosmetyczką o naszych paznokciach i upewnić się, że zabieg ten przyniesie nam więcej pożytku niż szkód.

paznokcie

Zatem manicure hybrydowy to nowy, szybki, długotrwały i stosunkowo niedrogi pomysł na zadbane, zdrowe paznokcie, aż do trzech tygodni.