Od czego zależy trwałość makijażu permanentnego?

Każda kobieta decydująca się na makijaż permanentny chce, aby ten utrzymał się na skórze jak najdłużej. Dlatego tutaj przedstawiamy od czego zależy trwałość makijażu permanentnego i radzimy co zrobić, aby otrzymany efekt utrzymał się jak najdłużej. Trwałość makijaży permanentnego

Makijaż permanentny utrzymuje się przeważnie od kilku miesięcy do 3-4 lat. Na jego trwałość wpływa jakość barwników używanych podczas wykonywania makijażu permanentnego, zastosowana technika makijażu, a także przestrzeganie zaleceń przy procesie gojenia się skóry w miejscu pigmentacji oraz dbałość po zagojeniu.

Barwniki do makijażu permanentnego

Barwniki wykorzystywane przy wykonywaniu makijażu permanentnego muszą być bezpieczne. Dla przykładu barwniki dostępne w Biotekpolska.pl właśnie takie są. Dodatkowo charakteryzują się trwałością, nie zmieniają koloru w skórze i nie utleniają, są niezawodne i łatwe w zastosowaniu. Zostały wykonane z nieorganicznych oraz organicznych pigmentów. Powstały w wyspecjalizowanych laboratoriach Biotek. Podczas produkcji przechodzą wiele testów oraz badań klinicznych. Jeżeli linergistka używa barwników od Biotek, mamy pewność, że efekt makijażu utrzyma się dłużej.

Źródło: www.biotekpolska.pl

Niestety nawet najlepsze i najbardziej bezpieczne barwniki z czasem blakną, chodź przy wysokiej jakości barwnikach efekt utrzymuje się dłużej. Jest tak, ponieważ nasza skóra przez całe życie się złuszcza. Makijaż permanentny co jakiś czas trzeba odświeżać.

Odpowiednia dbałość o makijaż permanentny

Jeśli chcemy, aby efekt makijażu utrzymał się jak najdłużej, powinniśmy zrezygnować z opalania miejsc, w których mamy wykonany makijaż permanentny. Narażenie skóry na słońce lub solarium przyspiesza proces złuszczania się naskórka, co jednocześnie wpływa na krótszą trwałość makijażu. Oprócz tego, działanie promieni UV może wpłynąć na barwnik i przez reakcje chemiczne zachodzące w skórze zmienić kolor barwnika. Dlatego nie zapominajmy o ochronie makijażu poprzez użycie kremu z filtrem UV.

Trwałość makijażu permanentnego przy lekach

Zauważono, że makijaż permanentny jest mniej trwały w przypadku osób, które muszą przyjmować leki, które rozrzedzają krew, a także medykamentów przyspieszających złuszczanie skóry. W przypadku takich osób wykonanie makijażu permanentnego również jest trudniejsze, ponieważ barwnik przyjmuje się trudniej, przez co trzeba kilkukrotnie powtarzać zabieg, aby uzyskać zadowalający efekt.

Jeśli chcemy, aby makijaż permanentny utrzymał się jak najdłużej, koniecznie stosujmy się do zaleceń linergistki. Wybierzmy linergistkę, która cieszy się bardzo dobrą opinią i stosuje wysokiej jakości barwniki. Nie narażajmy skóry na działanie promieni UV i dbajmy o jej odpowiednie nawilżenie.