Olej kokosowy na trądzik?

Olej kokosowy świetnie sprawdza się nie tylko do smażenia, ale ma bardzo dobre właściwości, które świetnie sprawdzają się do pielęgnacji twarzy, włosów, czy ciała. Jak stosować olej kokosowy na trądzik?

olej kokosowy

źródło: medicalnewstoday.com

Jak stosować olej kokosowy na trądzik?

Olej kokosowy ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, wnikając w skórę, zabija bakterie i łagodzi stany zapalne. Olej kokosowy może także zastąpić twój kosmetyk, który używasz do zmywania makijażu, dodatkowo zadziała regenerująco, a więc jest idealny do skory trądzikowej. Są to podstawowe działania oleju kokosowego, jak więc go używać, aby wspomagał walkę z trądzikiem?

Jednym ze sposobów, dzięki, którym będziesz mógł zacząć walkę z trądzikiem, wraz z olejem- jest aplikacja go bezpośrednio na wypryski, wystarczy, że podgrzejesz go i rozsmarujesz okrężnymi ruchami na wypryski. Olej kokosowy może zadziałać jeszcze lepiej, gdy zmieszamy go z innymi naturalnymi olejami: olejem z drzewa herbacianego, jojoba i kminkowym. Ostatnim i najłatwiejszym sposobem jest stosowanie oleju w połączeniu ze swoimi kosmetykami, z których korzystamy codziennie. Wystarczy, że dodamy kilka kropli oleju do naszego żelu, aby cieszyć się jego pozytywnym działaniem, nie marnując dodatkowo czasu.

olej kokosowy włosy

źródło: canadabeautysupply.ca

Jak stosować olej kokosowy w innych celach kosmetycznych?

Olej kokosowy ma także pozytywny wpływ na nasze włosy, chcąc go używać, możemy połączyć go z wodą. Najpierw jednak powinniśmy go rozpuścić i przelać do pojemnika, który ma dozownik następnie w proporcji 1:1 zmieszać go z wodą i zaaplikować na włosy, najlepiej jest stosować go od połowy głowy i zostawić na noc. Oczywiście możecie kupić gotowe kosmetyki na bazie oleju kokosowego, warto jednak stworzyć samemu taki kosmetyk, tym bardziej, że nie ma w tym nic trudnego! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *