Opadająca powieka – jak rozwiązać ten problem?

Jakiś czas temu w jednym piśmie kobiecym czytałam, iż mężczyźni spotykając kobietę najbardziej zwracają uwagę na jej oczy. Nie jest więc w tym nic dziwnego, że każda z nas przykłada dużą wagę do ich wyglądu. Dlatego też sprawa opadającej powieki to problem bardzo wielu pań. Jest to jeden z częstych powodów bardzo dużych kompleksów pośród kobiet. Otóż oko z taką opadającą powieką wygląda na zmęczone, co w konsekwencji postarza wygląd naszej twarzy. Dlatego mając to na uwadze, w tym artykule powiem, jak rozwiązać problem opadającej powieki.

Po pierwsze, żeby opóźnić pojawienie się problemu opadających powiek, to koniecznie musimy pamiętać o nawilżeniu skóry wokół oczu, lecz niestety nawet najlepszy krem nie cofnie czasu.
  1. Ćwiczenia
    Tak więc najtańszym, a zarazem najprostszym sposobem na opadające powieki są ćwiczenia, które mają na celu wzmocnić mięśnie. To tylko kilka prostych ruchów, np., szerokie otwieranie oczu na kilka sekund, które poprawi ukrwienie tkanek i zwiększy napięcie skóry. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowanie lepsze efekty na opadające powieki mogą przynieść dopiero prawidłowe zabiegi, które przeznaczone właśnie są tej okolicy.
  2. Zabiegi kosmetyczne
    W tej kwestii, w obecnych czasach mamy szeroki wachlarz zabiegów, gdyż współczesna medycyna estetyczna oferuje Nam zabiegi mniej lub bardziej inwazyjne, które poprawią stan i wygląd skóry, też w tak delikatnych miejscach, jak okolice oczu. Niekiedy tylko i wyłącznie wystarczy zabieg z wykorzystaniem nici bądź radiofrekwencja mikroigłowa.
  3. Chirurgia plastyczna
    Natomiast w innym przypadku konieczna będzie jedynie korekcja chirurgiczna. Zupełna nowością, która pojawiła się dopiero od niedawna jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia Plexr. To urządzenie wytwarza mikrowiązkę plazmy, która obkurcza skórę w miejscu zabiegu, co w efekcie skutkuje uniesieniem powieki. Ten zabieg to alternatywa dla liftingu chirurgicznego, dlatego też cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród dojrzałych pań.

Źródło: pixabay.com

Podsumowując powyższy artykuł to można jasno stwierdzić, że drobna korekta skóry nad oczami może całkowicie odmienić wygląd twarzy. Na całe szczęście nie zawsze trzeba do tego radykalnych środków. Pamiętajmy tylko, że jeżeli naprawdę chcemy poprawić wygląd i zdecydujemy się na zlikwidowanie problemu opadających powiek, to warto jest poszukać dobrego specjalisty, który pomoże w wyborze takiego odpowiedniego zabiegu i w pełni profesjonalnie go wykona.