Opalanie a makijaż permanentny

Zbliża się lato, a wraz z nim czas leżakowania i opalania się na plaży, w ogrodzie, czy na balkonie. W opalaniu się nie ma nic złego, ale tutaj pojawia się problem, gdy jesteśmy posiadaczkami makijażu permanentnego. Sprawdź z nami, czy z makijażem można się opalać i jak chronić skórę poddaną pigmentacji.

Czy można się opalać po wykonaniu makijażu permanentnego?

Zaraz po zrobieniu makijażu permanentnego nie wolno się opalać przez minimum 3 tygodnie. Jest to czas, w którym skóra musi być nawilżona, nie może być narażona na promieniowanie UV. W szczególności w tym czasie nie można chodzić na solarium. Co więcej, aby chronić brwi warto zainwestować w duże okulary przeciwsłoneczne, które będą zakrywać brwi, a także stosować krem z wysokim filtrem UV.

Nawet po całkowitym wygojeniu pigmentowanych miejsc, powinniśmy unikać słońca, stosować kremy z filtrem.

Dlaczego nie wolno się opalać po wykonaniu makijażu permanentnego?

Opalanie się po wykonaniu makijażu permanentnego jest zabronione, ponieważ promienie UV podrażnia skórę, a to przekłada się na dłuższą regenerację naskórka. Barwnik szybko wypali się w skórze, a kontury makijażu permanentnego rozmyją się. Po wykonaniu makijażu permanentnego i zagojeniu się skóry warto całkowicie zrezygnować z solarium. Promienie UV mogą spowodować odbarwienia nawet po całkowitym wygojeniu się makijażu.

dlaczego nie wolno opalać się z makijażem permanentnym

Źródło: pixabay.com

Dlaczego nie wolno opalać się przed wykonaniem makijażu permanentnego?

W tym przypadku chodzi o dobranie barwnika do naturalnego odcienia skóry. Idąc na makijaż permanentny z opaloną twarzą linergistka może zrobić nam zbyt ciemne brwi. Które będą rzucać się w oczy, kiedy już zejdzie opalenizna.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat przygotowania się do makijażu permanentnego brwi, zapraszamy Cię do biotekpolska.pl tutaj znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące makijażu permanetnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *