Pierwsze kroki z makijażem permanentnym

Makijaż permanentny nazywany jest niesłusznie tatuażem, przez co wiele pań rezygnuje z niego. Taki rodzaj makijażu nie zostaje na zawsze i nie jest dużą ingerencją w nasze ciało. Jak się przygotować do makijażu permanentnego? Na co trzeba zwrócić uwagę, robiąc makijaż permanentny?

Przygotowania do makijażu permanentnego

W zależności od tego, gdzie makijaż permanentny ma być wykonany, skóra w tym miejscu musi być w dobre kondycji, nie może być żadnych blizn, czy suchego naskórka, który może spowodować szybsze wypłukanie się pigmentu. Szczególnie usta powinny być nawilżone i niepopękane, kiedy wargi nie mają odpowiedniego nawilżenia, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że barwnik przyjmie się prawidłowo. Jeżeli wokół naszych ust często pojawia się opryszka, musimy na 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu brać leki, które zapobiegną jej występowaniu. Kiedy jesteśmy przeziębione bądź w ciąży zabieg nie powinien być wykonywany.

nawilzenie

Co czeka nas po zabiegu?

Od razu po zabiegu możemy spodziewać się (w zależności od tolerancji) bólu, pewne jest, że każda z nas, która wykona sobie taki makijaż, będzie miała opuchliznę, a kolor barwnika w naszej skórze przez pierwszy tydzień będzie nieco mocniejszy, niż byśmy chciały. Jednak jest to chwilowe, z dnia na dzień wierzchnia warstwa pigmentu wypuka się i będziemy wyglądać już bardzo naturalnie. Po mniej więcej 3 tygodniach będziemy musiały poddać się kolejnemu zabiegowi, który ma na celu uzupełnienie pigmentu, który się wypłukał. Drugi zabieg jest znacznie krótszy od pierwszego i zazwyczaj jest już ostatnim zabiegiem.

urządzenie do makijażu permanentnego

źródło: angelbeautyproducts.com

Urządzenie do makijażu permanentnego

Co prawda w tej kwestii my jako klientki nie mamy dużo do powiedzenia, a raczej tak myślimy. Przed zabiegiem powinnyśmy nie tylko zasięgnąć opinii o kosmetyczce, która ma wykonywać nasz makijaż, ale także o sprzęcie, z jakiego korzysta. Urządzenie do makijażu permanentnego powinno być profesjonalne, dzięki dobremu urządzeniu mamy większą pewność, że makijaż długo się utrzyma, a sam zabieg będzie mniej bolesny oraz bardziej higieniczny. Tak jak urządzenie do makijażu permanentnego jest ważne, tak samo barwniki powinny być dobrze dobrane. Dowiedz się, z jakiej firmy barwników korzysta salon, a później poczytaj opinie o tym produkcie,  czy często uczulał, czy szybko się wypłukiwał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *