Nigdy nie rób tego w makijażu!

Każda kobieta chce pięknie wyglądać. Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez choćby delikatnego makijażu. Udoskonalane swojej urody przy pomocy kosmetyków to sztuka. Trzeba wiedzieć jak się malować i jakie kolory będą współgrały z naszą urodą. Niestety niektóre kobiety popełniają fatalne błędy, które postarzają ich wygląd oraz psują cały urok makijażu.

 Pięć najczęstszych błędów w makijażu:

Nieodpowiedni podkład

Jest to podstawowy błąd popełniany przez kobiety. Spowodowany tym, że nie potrafimy odpowiednio dobrać odpowiedniego odcienia podkładu. Poprzez zastosowanie zbyt ciemnego lub zbyt jasnego podkładu otrzymamy na swojej twarzy efekt maski. Co niestety powoduje, że nasz makijaż wygląda bardzo sztucznie. Pamiętajmy, że głównym zadaniem fluidu jest wyrównanie kolorytu cery a nie zamaskowanie wszystkich niedoskonałości.

   Z pomocą dobrania odpowiedniego odcienia podkładu może przyjść nam kosmetyczka. Sztuczne światło w drogeriach nie ułatwia nam dobrania podkładu, ponieważ jego prawidłowa barwa jest widoczna dopiero w świetle dziennym.

kredka

  Brak umiaru

We wszystkim trzeba potrafić zachować umiar. Ta zasada dotyczy również kosmetyków. Robiąc makijaż nie należy nakładać zbyt wielu warstw fluidu. Zdarza się, że kobiety nakładają zbyt duże ilości cieni do powiek, które po pewnym czasie zmieniają swój odcień i zaczną odkładać się w zagłębieniach powiek.

Umiar jest bardzo ważny, dzięki niemu nasz makijaż będzie pięknie wyglądał.

 Źle dobrany kolor konturówki ust

Wiele Pań chce podkreślić kolor swoich ust. Niestety nie wszystkie robią to we właściwy sposób. Należy unikać stosowania koloru konturówki, który będzie bardzo się odznaczał w stosunku do zastosowanej szminki. Pamiętajmy, że sam kontur ust nie jest najważniejszy. Liczy się całokształt, więc konturówka powinna mieć zbliżoną barwę do koloru szminki.

szminka

 Zbyt cienkie brwi

To jest bardzo poważny błąd, który sprawia, że dodajemy swojej twarzy lat. Dzięki cieniutkim brwiom wyostrzamy jej rysy. Nasze oczy nieładnie wyglądają przy takim makijażu, szczególnie wtedy gdy linię brwi podkreślimy zbyt ciemną kredką jednym pociągnięciem. To wygląda bardzo sztucznie.

Aby temu zapobiec, jeżeli malujemy brwi musimy dobrać odpowiedni kolor kredki i umalować je w taki sposób aby makijaż wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Jeszcze taka drobna uwaga. Jeżeli zmieniamy kolor włosów nie powinniśmy zapominać o brwiach, włosy blond i czarne brwi raczej do siebie nie pasują…

kredka

Optyczne pomniejszanie oczu

Udaje się to niektórym kobietom. Takim, które podkreślają linię wodną oka zbyt grubą, nierówną czarną kreską. Dzięki takiemu zabiegowi sińce pod oczami i wszelkie zmęczenie staje się bardzo widoczne na twarzy.

Najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z ciemnego podkreślenia dolnej powieki.

A Ty co myślisz o tych błędach?

2 thoughts on “Nigdy nie rób tego w makijażu!

  1. No ja się nie maluję, jedyne co to nakładałam podkład i nie raz źle je dobierałam. Teraz używam kosmetyków clinique i jestem zadowolona

  2. Dobranie podkładu nie jest proste. Mi też zajęło dużo czasu znalezienie tego jedynego, najlepszego dla mojej cery 🙂

Comments are closed.