Sposób na optyczne powiększenie oczu

Która z nas nie chciałaby mieć dużych oczu, które można by wyeksponować pięknym makijażem. Niestety nie wszystkim natura daje po równo. Na szczęście wymyślono, sposoby aby przy pomocy odpowiedniego makijażu uwydatnić piękno oczu.

Jak już wspomniałam na wstępie, w dzisiejszych czasach istnieją różne możliwości poprawiania natury. Najbezpieczniejsze to takie, które nie wymagają użycia skalpela.

Do powiększenia wielkości oka wystarczy posiąść umiejętność odpowiedniej techniki makijażu oka. Niezbędne będą również inne akcesoria. W tym artykule pokrótce zdradzę tajemnicę optycznego powiększania oka.

Do uzyskania optycznego powiększenia oka należy zadbać  również o okolice oka, w tym przypadku chodzi mi o odpowiedni sposób wyregulowania brwi. Ich linia nie może być zbyt krótka. Odpowiednią długość możemy ustalić przy pomocy cienkiego, długiego pędzelka bądź kredki. Jednym końcem przykładamy go do skrzydełka nosa jednocześnie dotykając  zewnętrzny kącik oka. Odpowiednia długość linii brwi powinna sięgać do krawędzi przyłożonego pędzelka. Pomalowanie brwi oraz ich odpowiednia regulacja również daje efekt powiększenia oczu. Wystarczy że będą lekko uniesione oraz estetycznie zarysowane.

oko4

Jednym z podstawowych i najprostszych metod optycznego powiększania oczu jest użycie zalotki, która podkręci nasze rzęsy w górę. Przez co, oko będzie wydawało się większe. Jeżeli ten prosty zabieg jest niewystarczający należy nauczyć się prawidłowej techniki makijażu.

Do wykonania takiego makijażu potrzebujemy odpowiednie dla swojej urody barwy cieni, które będą matowe oraz perłowe. Ważna jest tutaj biała kredka do oczy, tusz, zalotka do rzęs oraz eyeliner.

Dzięki zastosowaniu gry barw na powiece, możemy wydobyć powiększenie oka. Wystarczy na środek powieki nanieść jaśniejszy cień, a w kącikach oczu pomalować ciemniejszym odcieniem. Aby zdecydowanie optycznie powiększyć  wielkość oka używajmy białej kredki, malując nią okolice rzęs.

Odpowiednie umalowanie i podkręcenie rzęs jest bardzo ważne w makijażu powiększającym. Należy zastosować taki tusz, który będzie pogrubiał i wydłużał rzęsy, ale jednocześnie nie będzie ich sklejał ani pozostawiał grudek.

Każda z nas musi dobrać odpowiednio do swojej urody kolory cieni do oczu. To one odgrywają najważniejszą rolę w tym makijażu.