Sposoby na stworzenie piegów!

Jeszcze do niedawna piegi były powodem wstydu dla wielu dziewczyn, zakrywały je one na każdy możliwy sposób. W tym momencie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, te, które nie mają piegów, na różne sposoby starają się je stworzyć, a te dziewczyny, które je mają eksponują je.

Piegi za pomocą kredki

Kredka jest najszybszym, najtańszym i najłatwiejszym sposobem na stworzenie piegów. Do stworzenia piegów będziemy jedynie potrzebowali dobrze zatemperowanej kredki w odcieniu średniego brązu (nie zaleca się stosować bardzo ciemnych kredek, ponieważ nie dają naturalnego efektu). Aby stworzyć piegi za pomocą kredki, zaczynamy od kilku niedużych kropek rozstawionych w różnych miejsca, by piegi wyglądały naturalnie, nie mogą być rozstawione symetrycznie, czy też w równych odstępach. Następnie wykonujemy większe kropki i kilka takich, które delikatnie rozetrzemy palcem, czy gąbeczka. Taki makijaż powinien być następnie utrwalany odpowiednim kosmetykiem. Ta metoda nie jest zbyt trwała, więc co jakiś czas trzeba dbać o utrzymanie efektów.

jak zrobić piegi

źródło: pixabay.com

Piegi za pomocą henny

W tym wypadku piegi są o wiele trwalsze, efekt może utrzymać się nawet do dwóch tygodni. Jednak do wykonania piegów w ten sposób potrzeba będzie więcej precyzji oraz skupienia, powstałych błędów nie będzie tak łatwo skorygować. Przed użyciem henny ważne jest, by sprawdzić, czy nas nie uczula, ponieważ produkt nakładamy na całą twarz i może dojść do silnej i źle wyglądającej reakcji alergicznej. W sieci oraz social mediach można znaleźć wiele filmików, które pokazują jak krok po kroku stworzyć piegi za pomocą henny.

Piegi za pomocą makijażu permanentnego

Ten sposób jest dla osób, które są pewne, że chcą by piegi zostały z nimi na bardzo długo. Ważnym by piegi z pomocą makijażu permanentnego zostały wykonane u odpowiedniej linergistki, która brała udział w odpowiednich kursach makijażu permanentnego. Makijaż permanentny pozwala stworzyć naturalne i delikatnie wyglądające piegi. Tak wykonane piegi mogą utrzymać się na twarzy bardzo długo, zazwyczaj jest to około roku, ale wszystko zależy od naszej podatności na produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *