Świąteczny makijaż – jak go wyróżnić?

Drogie kobietki, czy jesteście już gotowe na Święta Bożego Narodzenia? Mam tutaj oczywiście na myśli makijaż świąteczny. Czy jest na niego jakiś pomysł? Jeśli nie, to już „lecę” z pomocą. Przedstawię w tym artykule trzy propozycje szybkich makijaży na święta. Oto one:

PROPOZYCJA 1 – POSTAWCIE NA USTA

Chyba każda kobieta zgodzi się ze mną, że umalowane kobiety dzielą się na takie, które w makijażu podkreślają oczy albo te dość mocno zaznaczające usta. Dlatego, jeżeli którekolwiek z nas ma to szczęście i mają pełne usta to właściwie świąteczny makijaż, mają z głowy. Wystarczy tylko, że nałożymy podkład o tonacji dopasowanej do skóry, tylko nie zapominajcie o szyi. Jeśli chodzi zaś o rzęsy, to wystarczy, jak je lekko wytłuszujemy. Natomiast na ustach, połóżmy szminkę w krwistoczerwonym, bordowym albo ciemnoróżowym kolorze, pamiętajmy, by nieco wcześniej, obrysować kontury ust pasującą kredką. Całość zajmie nam maksymalnie 10 minut, a efekt będzie wyjątkowo świąteczny!

PROPOZYCJA 2 – KOCIA KRESKA

Otóż ten delikatny makijaż, ale jakże efektowny, jest uwielbiany przez nas już od wielu lat. Jeżeli, połączymy go z pomadką w odcieniu bladoróżowym, to będziemy mieć make up, który naprawdę bardzo dobrze, sprawdzi się w każdych wieczorowych, nie tylko świątecznych okolicznościach. Właściwie, jedynie co go wyróżnia od zwykłego wyjścia do klubu to jego intensywność. W Święta Bożego Narodzenia po prostu wystarczy, jak lżejszą ręką narysujemy kreskę, wyciągając delikatnie ją ku górze, odstawmy cienie do powiek. Podkreślmy też policzki rozświetlaczem lub różem. I nasz makijaż gotowy!

PROPOZYCJA 3 – JASNOŚĆ SPOJRZENIA

Makijaż z rozjaśnioną wodną linią oka, docenią zwłaszcza kobiety, które mają niezbyt duże, głęboko osadzone oczy. W zupełności wystarczy, jak kredką w białym kolorze albo cielistym, zaznaczymy dolną powiekę, zaś górną podkreślimy w załamaniu brązowym cieniem. Rzęsy natomiast delikatnie, przeciągnijmy maskarą. Będziemy zdziwione, jak ten prosty trik makijażowy „otwiera oko”. Usta za to, mają być naturalne, połyskujące, dlatego wystarczy je posmarować wazeliną bądź sztyftem ochronnym.