Upały, a pielęgnacja dopasowana do typu skóry

Każdy z nas powinien wiedzieć jaki typ skóry ma, by móc odpowiednio dbać o swoją skórę. Pielęgnacja skóry latem musi być odpowiednio dostosowana do typu skóry oraz warunków pogodowych.

pielęgnacja skóry latem

źródło: pixabay.com

Rodzaj skóry jest zależny od naszej genetyki, ale także mają na niego wpływ czynnik zewnętrzne. Warto to uwzględnić podczas analizy swojej skóry.

Skóra sucha – w przypadku tego typu skóry, musimy dobrać kosmetyki, które pozwolą nam dostarczyć i zatrzymać w skórze wilgoć. Najlepiej do tego celu sprawdzą się kosmetyki, które w swoim składzie mają:

  • Ceramidy
  • kwas hialuronowy
  • Witaminy A i E

Osoby z suchą skórą powinny zrezygnować z mycia twarzy mydłem, a także nie powinny się opalać i używać gruboziarnistych peelingów.

Skóra wrażliwa – pielęgnacja tego typu skóry jest zbliżona do pielęgnacji skóry suchej. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki, w których skład wchodzi woda termalna. Często w przypadku wrażliwej skóry, dochodzi także do alergii. Dlatego najlepiej by kosmetyki, których używamy miały jak najmniej składników.

Skóra mieszana – pielęgnacja takiej skóry jest dość specyficzna. Ponieważ w strefie suchej musimy zapewnić właściwy poziom lipidów, w strefie suchej natomiast działanie odtłuszczające w strefie T. Dlatego chcąc odpowiednio zadbać o skórę mieszaną, potrzebne będą dwa kremy – lekki, najlepiej redukujący wydzielanie sebum w obszarach tłustych, oraz nawilżający do skroni i policzków.

pielęgnacja skóry latem

źródło: pixabay.com

Skóra tłusta – kremy do pielęgnacji skóry tłustej, powinny opierać się na:

  • Talku
  • Pochodnych cynku
  • Miedzi oraz kaolinu

W przypadku takiej skóry powinniśmy także stosować peeling złuszczający naskórek.

Zanim dobierzecie pielęgnacje do swojego typu skóry sprawdźcie dokładnie, czy właśnie taki typ skóry macie. Nieodpowiednia pielęgnacja może jeszcze bardziej pogorszyć jej stan, np. w przypadku skóry z trądzikiem możecie pogorszyć jej stan stosując nieodpowiednio dobrane kosmetyki.