W czym pomaga akupunktura kosmetyczna twarzy?

Mówią, że akupunktura kosmetyczna twarzy to naturalny sposób na zatrzymanie młodości. Czy tak naprawdę jest? Co to w ogóle jest akupunktura kosmetyczna twarzy? Na czym polega zabieg? I w czym pomaga naszej twarzy? Na te pytania postaram się pokrótce odpowiedzieć w tym artykule.

Jak przygotować się do akupunktury kosmetycznej twarzy?
Decydując się na zabieg akupunktury kosmetycznej twarzy najpierw musimy skontaktować się z lekarzem. Musi on bowiem ocenić stan naszego zdrowia i naszej skóry na twarzy, a także wykluczyć przeciwwskazania do jej stosowania. Sam zabieg akupunktury kosmetycznej twarzy technicznie przypomina klasyczną akupunkturę. Jest oparty na wkuwaniu cienkich igieł na specjalnie wybranych przez lekarza punktach mięśni twarzy pacjenta. Dla naszego odprężenia dość często razem z zabiegiem akupunktury twarzy stosuje się też masaż twarzy przy użyciu olejków eterycznych. Takich zabiegów z reguły jest 10, po 2 razy w tygodniu. Każdy z nich trwa około 40 minut. Bardzo często lekarze zalecają powtórzenie zabiegu raz na 1 – 1,5 miesiąca w celu utrzymania osiągniętego efektu.
W czym pomaga akupunktura kosmetyczna twarzy?
Oj pomaga, pomaga! Jeszcze jak? Otóż dzięki usprawnieniu mikrokrążenia nasza cera twarzy po zabiegu jest wygładzona i zrewitalizowana. Zwiększa się jej ukrwienie i dość widoczne jest jej odmłodzenie. Poza tym widoczna jest także poprawa jej kolorytu, rozświetlenie i napięcie twarzy. Akupunktura stymuluje też produkcję kolagenu, ujędrnia i uelastycznia. Dzięki czemu powoduje zmniejszenie istniejących już zmarszczek i zatrzymanie procesu powstawania nowych. W znacznym stopniu pomaga też oczyścić naszą skórę. Co tu dużo mówić jest to idealny zabieg dla kobiet, które potrzebują w nieinwazyjny sposób poprawić wygląd swojej twarzy. Zabieg ten polecany jest szczególnie paniom, po 35 roku życia, jak również młodszym kobietom, które borykają się z problemami zmęczonej, osłabionej, czy zniszczonej skóry.
Podsumujmy powyższy artykuł akupunktura kosmetyczna twarzy może odmłodzić i poprawić elastyczność skóry, jak i pomóc w walce z trądzikiem. Ponadto ten prosty zabieg spowalnia procesy starzenia, zmniejsza istniejące zmarszczki i rozjaśnia cerę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *