Czy wiesz jak zmyć makijaż?

Każda świadoma kobieta/dziewczyna powinna wiedzieć, że demakijaż twarzy to codzienny rytuał wpisany w plan każdej z nas. Jest tak, gdyż to niezbędny element pielęgnacji  każdej cery, który zajmuje dosłownie kilka minut. Taki odpowiednio i profesjonalnie przeprowadzony demakijaż przyniesie oczekiwany efekt czystej skóry.

Otóż, jak najszybciej i  jak najskuteczniej trzeba pozbyć się zanieczyszczeń. Niestarannie zmyty makijaż to przyczyna podrażnień cery, zaczerwienionych, swędzących i opuchniętych oczu o poranku. Jeszcze jednym argumentem na źle oczyszczoną cerę po makijażu jest to, że źle oczyszczona skóra to bakteria dla substancji odżywczych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. To wszystko sprawia, iż konieczne jest codzienne staranne mycie twarzy. Tylko, jak to zrobić? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na to pytanie.

Jak zmyć makijaż?

W pierwszej kolejności zmywamy makijaż z oczu. Możemy do tego użyć specjalne kosmetyki przeznaczone do ich demakijażu: zwyczajny lub dwufazowy. Kosmetyk dwufazowy świetnie poradzi sobie z makijażem wodoodpornym. Jest tak, gdyż zawarte w nim olejki skutecznie rozpuszczą kosmetyki, a składnik wodny załagodzi podrażnienia. Pamiętajmy o tym, że skóra na powiekach i wokół oczu jest bardzo cienka, dlatego postępujmy z nią delikatnie. Nie trzyjmy powiek, tylko przyłóżmy do nich wacik nasączony np. mleczkiem i poczekajmy kilkanaście sekund, aż rozpuści on kolorowe kosmetyki. Następnie przesuwajmy wacik od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Czynność tę wykonujmy do momentu, aż kolejny płatek będzie czysty.
czym zmyć makijaż

Źródło: pixabay.com

Jak zmyć tusz do rzęs?

Jeśli natomiast chodzi o tusz do rzęs to powinniśmy go zmywać pionowymi ruchami, pod dolne rzęsy podłóżmy chusteczki. Unikniemy w ten sposób rozsmarowania mascary na dolnej powiece i efektu ”pandy”. Natomiast poziomymi ruchami usuniemy resztki eyelinera i cieni, które zostały między rzęsami.

Demakijaż twarzy czyli oczyszczanie skóry

Najlepiej do tego użyć specjalnie przeznaczone do tego kosmetyki, takie jak mleczko, śmietanka, żel. Pamiętajmy, że przy wyborze tego preparatu powinniśmy kierować się typem naszej skóry. I tak mleczko do demakijażu zawiera najwięcej składników nawilżających, dlatego jednocześnie najskuteczniej natłuszcza. Absolutnie nie jest to zaletą, gdy mamy tłustą cerę. Mleczko nakładajmy na twarz płatkiem kosmetycznym i przecierajmy delikatnie buzię. Z lżejszą od mleczka pianką i żelem postępujmy podobnie. Możemy potraktować je jak preparat do mycia twarzy i najpierw wmasować je w skórę, a następnie spłukać wodą. Należy również pamiętać o tym, że jeżeli myjemy twarz żelem i wodą, najpierw zwilżmy skórę twarzy i szyję. Dopiero później nałóżmy trochę preparatu na dłonie, rozsmarujmy na twarzy i masujmy delikatnie, aż powstanie piana. Spłuczmy dokładnie wodą.
Po zmyciu makijażu odpowiednim preparatami, warto jeszcze przetrzeć naszą twarz tonikiem do twarzy. Przywróci on prawidłowe pH skóry.