Wypadanie brwi i rzęs – przyczyny i rekonstrukcja

Utrata brwi i rzęs nie jest niczym przyjemnym. Sprawdź z nami, jakie są przyczyny wypadania brwi i rzęs, a także jak zatrzymać ten proces.
Przyczyny wypadania brwi i rzęs

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania brwi i rzęs jest stres. A dokładniej kortyzol, który wydziela się w stresowych sytuacjach. Przez działanie tego hormonu tracimy rzęsy, brwi, a także włosy. Kolejną przyczyną może być atopowe zapalenie skóry – egzema. Towarzyszy jej świąd, czerwone plamy, suchość skóry, wypryski. Jest to choroba przewlekła, wymagająca leczenia dermatologicznego. Mniej włosów w brwiach możemy mieć również poprzez nadmierne wyskubywanie włosków brwiowych. Skubiąc włosy pęsetką często wyrywamy również cebulkę. Wtedy odrastanie włosków brwiowych jest bardzo powolne. Do utraty brwi i rzęs przyczyniają się również leki np. przeciwdziałające zapaleniom stawów. A także powolny metabolizm, który powoduje utratę włosów z tych okolic.

Łysienie powodują również choroby wątroby, cukrzyca, zaburzenia pracy tarczycy, łojotokowe zapalenie skóry, toczeń rumieniowaty, infekcje, leiszmanioza, a także ciąża, połóg, laktacja oraz menopauza.

brwi

Źródło: pixabay.com

Jak wzmocnić brwi?

Jeżeli mamy problem z egzemą, niezbędna będzie wizyta u dermatologa. W innych przypadkach możemy spróbować wzmocnić brwi przy pomocy diety bogatej w kwas foliowy, minerały, czy witaminy A, E i B3. Dlatego warto włączyć do posiłków jajka, mięso z indyka, cebulę, brokuły, paprykę, brzoskwinie, czy marchewkę.

Brwi możemy wzmocnić wmasowując olejek rycynowy, rozmarynowy, oliwę z oliwek, napar z rumianku, czy wazelinę.

Jak szybko odbudować brwi?

Jeżeli mamy już tak mało brwi, że uważamy, że nic nam nie pomoże, zawsze możemy pójść do linergistki, która zrekonstruuje brwi przy pomocy makijażu permanentnego. Linegistka przeprowadzi z nami wywiad, stwierdzi, czy w naszym przypadku nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu i dokładnie zapozna nas z makijażem permanentnym brwi i oczu, a także wyjaśni jak dbać o te miejsca po wykonanym zabiegu. Dzięki makijażowi permanentnemu można odbudować naturalną linię brwi. Efekt makijażu permanentnego utrzymuje się średnio przez 3-4 lata i wygląda bardzo realistycznie.

makijaż permanentny

One thought on “Wypadanie brwi i rzęs – przyczyny i rekonstrukcja

  1. Wzmacniam różnymi preparatami, ale jak mi już nic nie pomoże, to wtedy zdecyduję się na makijaż permanentny.

Comments are closed.