Za jasne brwi permanentne

Makijaż permanentny brwi pozwala skorygować pewne niedoskonałości wynikające z nieodpowiedniej depilacji, czy też innych powodów. Co jednak zrobić, gdy wydałyśmy dużo pieniędzy, a efekt nas nie zadowala? Jak poradzić sobie zza jasnymi brwiami permanentnymi?

Za jasne brwi permanentne – jak sobie z tym radzić?

Zazwyczaj problemem są za ciemne brwi permanentne, jednak zdarza się także tak, że brwi permanentne są za jasne. Po pierwszym zabiegu barwnik wypukuje się nawet do 50%, dlatego też linergistka zapisuje nas na korektę takiego makijażu (zazwyczaj jest ona wliczona w cenę makijażu permanentnego), by dopigmentować miejsca, z których makijaż się wypukał. Korekta wykonywana jest po około miesiącu od pierwszego zabiegu. I zazwyczaj jest ona wystarczająca, by naprawić problem zbyt jasnych brwi.

Makijaż „odchodzi”

W okresie gojenia brwi permanentnych makijaż zaczyna „odchodzić”. Jest to normalny etap gojenia, podczas którego wraz ze złuszczającym się naskórkiem i strupkami odchodzi także pigment. Nie bójmy się tego, ponieważ jest to normalny etap zdrowienia. Dlatego też linergistka umawia nas na korektę, by naprawić „szkody” wyrządzone gojeniem.

Co zrobić by makijaż permanentny był udany?

Osoby, które dopiero wybierają się na makijaż permanentny, powinny się odpowiednio przygotować. Nie tylko psychicznie i fizycznie, ale przede wszystkim powinny poznać swoją linergistkę. Często kusi nas niska cena zabiegu i nie sprawdzamy, czy linergistka oferująca usługi posiada odpowiednie szkolenia z makijażu permanentnego, a tym samym wiedzę, która pozwoli jej wykonać makijaż na wysokim poziomie, a tym samym wykonać dla nas bezpieczny makijaż permanentny.

za jasne brwi permanentne

źródło: pixabay.com

Wiedza linergistki jest podstawą, do tego by kolor był dopasowany do naszej urody, czy też kształt nie był karykaturalny. Makijaż permanentny tak jak każda inna dziedzina stale się rozwija, a więc ważne by linergistka poznawała wszystkie nowości związane z nią.

Pamiętacie! Wiedza kosztuje, dlatego wykonanie makijażu permanentnego u nich to spore koszta.

Przed zabiegiem właściwym udajemy się do linergistki na rysunek wstępny, gdzie będziemy mogły zobaczyć, jak będziemy wyglądać w tym makijażu. Wtedy też jest najlepszy czas na zadanie wszystkich pytań linergistce i zgłoszenie ewentualnych poprawek do rysunku. Jeżeli jednak macie pewność, że linergistka zna się na swoim fachu – zaufajcie jej, ponieważ nie tylko Wam w tym wypadku zależy na waszym bezpieczeństwie i odpowiednim wyglądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *