Temat na czasie: Jak pielęgnować skórę zimą?

Zbliża się zima. Za oknem co raz niższe temperatury. Mroźne powietrze nie sprzyja naszej skórze. Musimy o nią odpowiednio zadbać.

Jesienne oraz zimowe warunki atmosferyczne, sprawiają, że nasza skóra szybciej się wysusza, jest podatna na podrażnienia i zaczyna się łuszczyć. Aby temu zapobiec należy stosować odpowiednie środki.

Najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie skóry twarzy. Najlepiej zainwestować w takie kremy, które oprócz nawilżania będą zapobiegały utracie wody i cennych minerałów. Każda z nas musi dobrać krem odpowiedni do rodzaju skóry. Należy pamiętać o tym, że nasza twarz jest przesuszona i podrażniona nie tylko od mrozu i wiatru ale i od przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach.

Ratunku dla naszej skóry należy szukać w kremach oraz w odpowiedniej diecie. Najlepiej takiej, która będzie bogata w witaminy C, E i A oraz tłuszcze. Taki zestaw witamin pozwoli nam cieszyć się zdrową skórą.

zima2

Dbaj o siebie: Zakup step do aerobiku by zapewnić sobie jędrną skórę

Nasza skóra w zimie jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Szczególnie jest to zauważalne na górskich stokach podczas narciarskiego szaleństwa w słoneczne dni. Zimą również warto chronić skórę twarzy przed szkodliwymi promieniami UV silnie odbijającymi się od białego puchu. Dlatego warto stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi.

Okolice oczu oraz usta są szczególnie narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne. O te części twarzy należy szczególnie zadbać. Warto stosować specjalne kremy przeznaczone do ochrony okolic oczu oraz pomadki nawilżające usta.

Oprócz odpowiedniego nawilżenia skóry twarzy warto również zadbać o dłonie, które pomimo używania rękawiczek,  narażone są na wysuszenie i utratę wody. Należy stosować tłuste kremy nawilżające, które odżywią skórę rąk.

Warto pamiętać o tym, że zimą również wysusza się skóra naszego ciała. Mimo tego, że jesteśmy grubo ubrani potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Tutaj z pomocą idą balsamy nawilżające, które korzystnie wpłyną na całe ciało.

Dzięki takim działaniom długo będziemy cieszyć się młodo wyglądającą skórą twarzy, a nasze dłonie będą gładkie i miłe w dotyku.